palata menneeseen? kaduttaako jokin?
Haluaisitko
19
390
Vastaukset
- :::::::::::
http://www.youtube.com/watch?v=i1XjN9k7aLw&feature=related
ei kaduta :)
enkä halua palata menneeseen - Kaduttaa,
Haluaisin ehdottomasti aloittaa tyhjältä pöydältä uudelleen, osaisin jo paremmin
ja tietäisin enemmän. - Kyllä.
Haluaisin.
- Van...C
Hmmmm,joo kadun vaan naimisiinmenoani,,ole saatan.anmoinen saunominen sitten erotessa. Ainoa plussa koko hommasta-------> sain melkein aatelilisen sukunimen:)
- Niin kovin moni
asia kaduttaa, tyrin kaiken. :/
- Parempi katsoa kuin
Koska menneeseen ei voi palata, yritän tehdä joka hetkestä edellistä paremman. Eipä oikeastaan kaduta mikään. Yritän elää niin, ettei tarvitse katua. :)
- työlästä?
Mites sujuu joka hetken parantaminen?
- Parempi katsoa kuin
työlästä? kirjoitti:
Mites sujuu joka hetken parantaminen?
Tämä hetki ei ole yhtään sen parempi kuin edellinenkään. :/
Yritystä kuitenkin on. :)
- mennää
Onks sul aikakone? mennää tulevaisuuteen, vuoteen 3000 moikka mitä sinne kuuluu
- .
Vakavasti; kaduttaa. Mutta menneet on menneitä, tulevaisuus on se mitä kohti jokaisen pitää koittaa elää.
- ..
. kirjoitti:
Vakavasti; kaduttaa. Mutta menneet on menneitä, tulevaisuus on se mitä kohti jokaisen pitää koittaa elää.
On kaduttanut moni muukin asia eletyssä elämässä.
- ei koskaan
Ihan tarpeeks jo kärsinyt hänen takiaan, että eipä ole mitään tarvetta palata menneeseen..
- 14
kaduttaa se että aina me palattiin menneeseen kun olisi pitänyt aloittaa uudestaan alusta
- kuinka kauas
???
- onpa sitä tyhmä
tottakai kadun. moniakin asiota. varsinkin sitä että en ole kuunnellut sisintäni tarpeeksi. varoituskellot ovat soinneet monesti ja silti olen tehnyt juuri päinvastoin kuin olisi ollut viisasta. soi ne sinunkin kohdallasi. viimeistään silloin kun löit käteeni ensimmäisen uhkauskirjeesi olisi pitänyt toimia. toisaalta siitäkin seurasi jotain hyvää. pahuutesi koko laajuus aukeni myöhemmin. ja onhan ne aina todistusaineistona tarvittaessa
- sellainen olen ja py
Mikään ei kaduta. Olen aina yrittänyt parhaani, parempaan en kykene. Se riittää mihin riittää. Odotan aina uusia aamuja.
- mennyt mikä mennyt
Haluaisin palata.Kaduttaa oma käytökseni.
Mikään ei kaduta. Kaikki päätökset on tullut tehtyä sen hetkisen tilanteen mukaisesti. Jälkikäteen voi asioita harmitella, mutta tehtyä ei saa tekemättömäksi. Pitää vaan pyytää anteeksi ja antaa itselle anteeksi. Ja tärkeintä. Oppia siitä ja tehdä asiat toisin. Pään hakkaaminen seinään ei helpota päänsärkyä. Se yleensä pahentaa sitä.
- hän OLI rakkain
Jonkin aikaa kadutti, ei onneksi enää. Aika teki tehtävänsä, jäi kaunis muisto ja lämmin ajatus. Ikinä en häntä voisi vihata tai toivoa pahaa.:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911107
- 125886
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa110881"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten278675- 76648
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait73603Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64572Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54546Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist38510- 72483