Mikä tämä on?
Se on melkein suomalainen, ei kuitenkaan suomalainen.
Melkein mies, ei kuitenkaan mies.
Melkein lintu, ei kuitenkaan lintu.
Melkein kivi, ei kuitenkaan kivi.
Vastaus:
Haaparantalainen hintti heittää lepakkoa jäätyneellä hevosenpaskalla.
arvoitus
7
2339
Vastaukset 7
- surkee
Surkee juttu, ja kaiken lisäks olis kuulunut tonne arvoitusosastolle. Yritetään pitää täällä huumoritekstipalstalla edes pientä tasoa.
- hexa
voi surkeeta, kun sitä harmittaa kun ei keksinyt oikeeta vastausta. mutta jotain hyvääkin, sait syyn valittaa surkeesti.
- kypärä
...loistava!
nauratti niin että meinasi tulla kakkaa housuun.
hyvä!!- surkee
Sanon vielä toisen kerran että surkeetakin surkeempi juttu. Pitäis ilmoittaa palstanpitäjälle että teille murrosikäisille pennuille perustetaan oma hiekkalaatikko, oma pissa/kakka osasto, kun noi surkeet kakka jutut teitä niin kovasti naurattaa. Silloin nämä oikeat huumoripalstat jäis meille normaali-ihmisille ja ihan oikealle huumorille.
- Mä'hhäh
Mä oon nauraa hiristelly monta päivää tätä juttua...
- NauranSinuaFinni
Muistithan hiristä ja tyrskiä naurua myös monta päivää kun Ruotsin maailman paras jääkiekkojoukkue otti MM-kultaa tänä keväänä? Vai oliko hiljaisempaa ja TV sai nyrkistä, samoin kuin akkasikin?
- Anonyymi
Jees, nayroin kyllä! Lissää tätä hjuumoria!!!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521013Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll17916Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501810- 46747
- 42674
- 37639
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30606Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169562Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37550Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan58546