onko joku käynyt täällä. olis kiva tietää kokemuksia
arco iris
pekpettri
3236
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Heti kärkeen ,en ole kuin ohi kulkenut.Arco iris muodostuu useammasta talosta,sijainti rantaan nähden melko hyvä,muutenkin rauhallinen "nurkkaus".Melko lähellä cita ostaria.Oli aikoinaan jo Hassen matkojen ohjelmassa,silloin keskitasoa hiukan kalliimpi,mutta siitä on jo aikaa.
Kuuden vuoden kokemus takana Arco Iriksestä: voimme puolisoni kanssa lämpimästi suositella. Kyseessä on seitsemän rakennuksen kompleksi, ja koska ne ovat puolikuun muotoisia, kaikista asunnoista on näköala merelle ja dyyneille. Siis muista paitsi ykköskerroksen asunnoista, niissä on maaterassi, ja näkymä on pienelle pihalle/uima-altaalle. Lomamatkat on hinnoitellut ne hieman halvemmaksi kuin kakkos- ja kolmoskerrokset.
Asunnot olivat silloin kuusi vuotta sitten remontoituja, viime talvena havaitsimme, että nyt alkaisi olla taas ainakin kylppäriremontin aika käsillä. Muuten ovat kyllä siistejä, hyvinvarusteltuja ja viihtyisiä kämppiä.
Ensi talveksi on taas tilattu pari viikkoa Arco Irikseen.
http://keskustelu.plaza.fi/matkalaukku/rantalomat/kanariansaaret/1568951/maspalomasista-palannut/sivu2/
http://p2.foorumi.info/suomikerho/viewtopic.php?t=171
Olemme olleet pari kertaa Arco Iriksessä ja olemme olleet tyytyväisiä. Ensimmäisellä kerralla olimme siellä alakerroksessa ja sieltä ei näy kuin piha ja taivas. Toisella kerralla olimme ylimmässä kerroksessa. Sieltä on merinäköala. Aamupäivällä parvekkeella oli liian kuumaa, mutta klo 14 meni parveke varjoon. Ainut ongelma on se, että illalla ei tullut lämmintä vettä. Tämä hoitui sillä, että kävimme suihkussa ennen klo 18. Alue on rauhallinen. Siellä ei ole liikennetä juuri lainkaan, ellei huone satu roskapönttöjen kohdalle. Siinä jäteauto käy joskus aikaisin aamulla.