Isoveli lopullisesti poissa

Kyselin täällä joskus jotain eturauhassyvästä. Kiitos vastaajille, sain asiallisia vastauksia. Nyt ei ole enää kysyttävää.
Kiitos ja toivon teille kaikille parantumista.

16

250

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ikimuori1

      Tiedänhän sen
      että ymmärrä en
      kuinka suuri on surusi määrä
      siks puhu mä en, siks vaikenen
      ettei sanani olisi väärä

      Tää hiljaisuus kantakoon sulle sen,
      osanottoni suurimman, lämpöisen..

      Tuntematon

      • Oletpa osannut kirjoittaa tosi hyvin runoksi sisällöltään tärkeän,hyvän asian!!


      • ikimuori1
        selkäpotilas kirjoitti:

        Oletpa osannut kirjoittaa tosi hyvin runoksi sisällöltään tärkeän,hyvän asian!!

        No tuo ei ollut kyllä minin omaa tekstiäni, mutta sopi mielestäni hyvin tähän osanottooni kun en tuota aloittajaa sen kummemmin tunne. Kiitos kuitenkin.


    • Mailta

      Niinhän se on että eräänä päivänä ei meitä ketään ole. Sen kun aina muistaisi.
      Kestämistä asioihisi.

    • 1+4

      Jaksamista eteenpäin elämässäsi, veljelläsi on hyvä olla.
      Muistan että hän oli hiljainen, että huolestuit ja tulit kysymään tälle palstalle, mikähän hänellä on. Ja niin edelleen.
      Muistan myös muita kirjoituksiesi mm. toivotit hyvää äitienpäivää...

    • 1+1

      Lämpöinen osanottoni...
      Voimia!

    • minua epäilyttää

      olisikohan tuo viikinki iran salanikkejä

      • 998877

        älä höpsi aikuinen ihminen


    • Lysu10

      Lämmin osanottoni veljen poismenon johdosta.

    • Voimia koko suvulle, minulta kuoli sisko hiljattain. Kuolinsyy oli aivoverenvuoto.

      • Voimia jaksamiseen sinullekin, sekä kaikille siskosi läheisille


    • -ra

      Otan osaa.

    • Kiitos teille kaikille. Joskus tulee murhetta murheen päälle. Olen liittynyt Syöpäyhdistykseen. Eihän se mikään iso teko ole, mutta en muuten osaa taistella syöpää vastaan joka teillä on jokapäiväinen vieras. Jaksamista teille..

      • Voimia jaksamiseen sinulle!! Syöpäyhdistykseen liittyminen on tosi hyvä asia. Siellä on aivan ihanat, empaattiset ja asiansa osaavat ihmiset töissä ja tarvittaessa heidän kanssaan voi jutella mieltä painavista, syöpään liittyvistä asioista, koskettavat ne sitten henk.kohtaisesti omaa sairautta tai jonkun läheisen. Siellä järjestetään myös erilaisia kursseja / vertaistukiryhmiä, joista saa tietoa sekä voi jakaa kokemuksia toisten, samassa tilanteessa olevien tai saman syövän kokeneiden jne. kanssa. Itseltäni leikattiin kilpirauhassyöpä keväällä 2007, jonka jälkeen oli kaksi radiojodi hoitojaksoa. Nyt käyn sitten vuosittain kontrolleissa ja ainakin tähän asti syöpä ei ole onneksi uusiutunut.


    • Ei hallalainen

      Ilmoitin ylläpitoon tästä. Ei tämä ole mikään kuolinilmoitusten palsta. Vielä kaikenlisäksi kirjoittaja on erittäin epasiallinen ja varmaan noita Halla-aholaisia

    • Voimia jaksamiseen sinulle!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      75
      6004
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      79
      4850
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      52
      4422
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      57
      4172
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      95
      3781
    6. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      4
      3509
    7. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      88
      2543
    8. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2503
    9. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2399
    10. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      45
      2129
    Aihe