NRA:n hajoaminen on alkanut!

AntiPersuVäyrysNRA

Ei kun paranee! Nyt NRA:n sivuilla on aloitettu muiden presidenttiehdokkaiden, kuin Väyrysen mollaaminen - vuorossa Lipponen.
Muut saanevat osansa seuraavissa päivityksissä, vai mitä NRA? (Nämä kirjoitukset liittyvät tietysti olennaisesti Yhdistyksen väitettyyn tarkoitukseen "NRA on kansalaisoikeusjärjestö, jonka tarkoituksena on edistää ampuma-aseiden omistajien oikeusturvaa ja aseiden hallussapito-oikeutta, valistaa turvallista ampuma-aseiden säilytystä sekä turvata ampumaharrastuksen, metsästyksen, asekeräilyn, urheiluammunnan ja maanpuolustustyön jatkuvuus.") HAHHAH!

Kesällä Runo itki NRA:n sivuilla "nimimerkin takaa huutelijoista". Nyt Sivuilla julkaistu kirjoitus "Änkyrä vaaliehdokas" on oksennettu nimimerkin "Realisti" toimesta. Mussuti mussun!

Tajutkaa jo nyt viimeisetkin taliaivot, jotka olette liittyneet NRA:han vilpittömässä mielessä uskoen, että yhdistys ajaisi aseenomistajien ja ampujien etuja, että TEITÄ ON KUSETETTU ja EROTKAA NRA:sta! Aika moni sen on jo tehnytkin nähtyään mikä pulju tuo oikein on.
Eri asia sitten on, jos haluatte tukea Perusssuomalaista puoluetta ja samalla äänestää kuitenkin Suomen presidentiksi PAAVO VÄYRYSEN. Siinä tapauksessa onnea valitsemallanne tiellä!

13

425

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Änd såu (and so)

      Vaikka kuuluisi kyseiseen järjestöön, niin eihän silti ole yhdistyksen jäseniä PAKOTETTU äänestämään tiettyä ehdokasta.

      Ja arvatkaas kuinka PerusSuomalaisen puolueen kävisi JOS Soini äänestettäisiin presidentiksi... (Ei ehtisi eikä voisi kommentoida puolueen puolesta, ja löytyykö muka puolueen muista jäsenistä yhtä suurta johtajaa ja median hallitsevaa puolueen johtajaa??)

      No jokatapauksessa kuka tahansa muu olisi parempi presidentti kuin Toveri Lipponen.

      • AntiPersuVäyrysNRA

        Voi kuulua vaikka SKP:hen ja olla äänestämättä kommunisteja. Pointti on siinä mitä yhdistys tekee jäsenmaksurahoilla. Nyt tuntuu tekevän vaalityötä Väyryselle. Tekeekö ennen kampanjaa vielä huomattavan lahjoituksen Väyrysen vaalikampanjaan?
        No, siitähän ei hyväuskoinen hölmö rivijäsen tietysti saakaan tietoa, kunhan maksaa.


    • politiikan ulkoistan

      No tekeväthän nämä ammattiyhdistyksetkin vaalityötä Toveri Lipposelle...

      Osaltaan tuo liika (vasemmisto-)poliittisuus vaikutti aikoinaan siihen että liityin "Loimaan kassaan".

    • AntiPersuVäyrysNRA

      Aivan. Ja kuinka moni ammattiliittoon kuuluva haluaa, että heidän jäsenmaksuillaan tehdään PUOLUEpolitiikkaa? Loimaan kassa on hyvä vaihtoehto, jos oma ammattiliitto PUOLUEpolitikoi. Puolueeseen voi liittyä sitten ken haluaa.

    • ojtrïghr iqofjz

      Taas ottaa NRA sivuillaan kanta kaikkeen muuhun mahdolliseen paitsi ampumaharrastajien asiaan. ...ja rivijäsen maksaa!

    • turvallisempi suomi

      NRA on yhdistys joka pitäisi lailla kietää , ei aja mitään asiaa asiallisella tasolla vaan lietsaa vihaa ja vaaraa. Aseet kuuluvat poliisille ja armeijalle ja urheilu-ampujille sekä metsästäjille . Ajatelkaa montako uutista on ollut viimeaikoina perhväkivallasta ja ampuma-ase turmista . Kontrollia tiukennettava ja ensimmäinen jolta aseluvat pois on Runo K. Kurko .

    • ressu.

      NRA on ihan hyvä etujärjestö, kunhan jsen hallitus saataisiin vaihdettua. Kurkolla on kiistatta erinomainen alan tietämys, mutta ikä alkaa tehdä tepposensa muusta hallituksen touhupettereistä puhumattakaan. Järjestöön on kerääntynyt hämmästyttävn paljoa varsinaisia valopäitä.

    • Wesson Smith

      NRA on pahinta, mitä aseharrastajille on tapahtunut aselakien runkkaamisen lisäksi.

      Tuollainen punaniskahenkinen uhoamisklubi, joka on ottanut nimensä ja tyylinsä villistä lännestä? Niin amerikkaa, että varmasti käntää kaikkien aseisiin neutraalisti suhtautuvien mielipiteet asekielteisiksi.

      Nimi uusiksi, uusi ohjelma ja vähän tuoreempia kasvoja kehiin. Muuten tämä on surkuhupaisa vitsi.

    • Hoitotätikerran

      Katsokaa näitä VAROITUS pilakuva-arkiston juttuja. Eikö ne ole ratkiriemukkaita? Kuka mahtaa olla näiden kuvien takana olevat aivot ja kuka on piirtänyt ne? Se on varmaan suuri salaisuus, koska muuten voisi päätyä SUPO:n "eliittitäysihoitolaan"?

      http://www.nra.fi/kuvat/pilakuva-arkisto.html

    • isi1

      Runo Kurkon demariviha alkaa olla patologista laatua. Valtiotahan on johdettu jo toistakymmentä vuotta kepun ja kokoomuksen touhulla, silti Runon mielestä demarit ovat syypäitä kaikkeen vastoinkäymiseen aselupien jne saralla. Herra varjele jos Runo itse pääsisi valtion johtoon, Stalin ja Hitler samassa persoonassa!

    • plusaplussaplussa

      Hei juntti... ketju on jo pari vuotta vanha...ootko vähän hidas...annatko plussia itselles?

      • Ei sitten tullut

        siis Väyrysestä presidenttiä??


      • isi1

        Niinpä vaan tätä silti itsekin seuraat, pöljä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      82
      2443
    2. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      195
      1575
    3. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1475
    4. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      41
      1391
    5. Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla

      Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v
      Ikävä
      60
      1092
    6. Kaupunki osti Absin

      Nyt vaan yrittäjiä kaivataan
      Haapavesi
      56
      919
    7. Juhannusterveiset kaivatulle

      Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻
      Ikävä
      72
      916
    8. Gallup: Mikä ruoka kuuluu sinulla ehdottomasti juhannuksena ruokapöytään?

      Juhannuksena ruoka on tärkeä osa juhlaa. Mittumaarina syödään hyvin, ehkä myös grillataan ja nautitaan juhlasta. Kats
      Ruoka ja juoma
      30
      771
    9. Millaistakohan

      Sun kanssa suhde olisi?
      Ikävä
      60
      767
    10. Sä oot kyllä

      Aika erikoinen nainen
      Ikävä
      41
      761
    Aihe