Ei kun paranee! Nyt NRA:n sivuilla on aloitettu muiden presidenttiehdokkaiden, kuin Väyrysen mollaaminen - vuorossa Lipponen.
Muut saanevat osansa seuraavissa päivityksissä, vai mitä NRA? (Nämä kirjoitukset liittyvät tietysti olennaisesti Yhdistyksen väitettyyn tarkoitukseen "NRA on kansalaisoikeusjärjestö, jonka tarkoituksena on edistää ampuma-aseiden omistajien oikeusturvaa ja aseiden hallussapito-oikeutta, valistaa turvallista ampuma-aseiden säilytystä sekä turvata ampumaharrastuksen, metsästyksen, asekeräilyn, urheiluammunnan ja maanpuolustustyön jatkuvuus.") HAHHAH!
Kesällä Runo itki NRA:n sivuilla "nimimerkin takaa huutelijoista". Nyt Sivuilla julkaistu kirjoitus "Änkyrä vaaliehdokas" on oksennettu nimimerkin "Realisti" toimesta. Mussuti mussun!
Tajutkaa jo nyt viimeisetkin taliaivot, jotka olette liittyneet NRA:han vilpittömässä mielessä uskoen, että yhdistys ajaisi aseenomistajien ja ampujien etuja, että TEITÄ ON KUSETETTU ja EROTKAA NRA:sta! Aika moni sen on jo tehnytkin nähtyään mikä pulju tuo oikein on.
Eri asia sitten on, jos haluatte tukea Perusssuomalaista puoluetta ja samalla äänestää kuitenkin Suomen presidentiksi PAAVO VÄYRYSEN. Siinä tapauksessa onnea valitsemallanne tiellä!
NRA:n hajoaminen on alkanut!
13
450
Vastaukset
- Änd såu (and so)
Vaikka kuuluisi kyseiseen järjestöön, niin eihän silti ole yhdistyksen jäseniä PAKOTETTU äänestämään tiettyä ehdokasta.
Ja arvatkaas kuinka PerusSuomalaisen puolueen kävisi JOS Soini äänestettäisiin presidentiksi... (Ei ehtisi eikä voisi kommentoida puolueen puolesta, ja löytyykö muka puolueen muista jäsenistä yhtä suurta johtajaa ja median hallitsevaa puolueen johtajaa??)
No jokatapauksessa kuka tahansa muu olisi parempi presidentti kuin Toveri Lipponen.- AntiPersuVäyrysNRA
Voi kuulua vaikka SKP:hen ja olla äänestämättä kommunisteja. Pointti on siinä mitä yhdistys tekee jäsenmaksurahoilla. Nyt tuntuu tekevän vaalityötä Väyryselle. Tekeekö ennen kampanjaa vielä huomattavan lahjoituksen Väyrysen vaalikampanjaan?
No, siitähän ei hyväuskoinen hölmö rivijäsen tietysti saakaan tietoa, kunhan maksaa.
- politiikan ulkoistan
No tekeväthän nämä ammattiyhdistyksetkin vaalityötä Toveri Lipposelle...
Osaltaan tuo liika (vasemmisto-)poliittisuus vaikutti aikoinaan siihen että liityin "Loimaan kassaan". - AntiPersuVäyrysNRA
Aivan. Ja kuinka moni ammattiliittoon kuuluva haluaa, että heidän jäsenmaksuillaan tehdään PUOLUEpolitiikkaa? Loimaan kassa on hyvä vaihtoehto, jos oma ammattiliitto PUOLUEpolitikoi. Puolueeseen voi liittyä sitten ken haluaa.
- ojtrïghr iqofjz
Taas ottaa NRA sivuillaan kanta kaikkeen muuhun mahdolliseen paitsi ampumaharrastajien asiaan. ...ja rivijäsen maksaa!
- turvallisempi suomi
NRA on yhdistys joka pitäisi lailla kietää , ei aja mitään asiaa asiallisella tasolla vaan lietsaa vihaa ja vaaraa. Aseet kuuluvat poliisille ja armeijalle ja urheilu-ampujille sekä metsästäjille . Ajatelkaa montako uutista on ollut viimeaikoina perhväkivallasta ja ampuma-ase turmista . Kontrollia tiukennettava ja ensimmäinen jolta aseluvat pois on Runo K. Kurko .
- ressu.
NRA on ihan hyvä etujärjestö, kunhan jsen hallitus saataisiin vaihdettua. Kurkolla on kiistatta erinomainen alan tietämys, mutta ikä alkaa tehdä tepposensa muusta hallituksen touhupettereistä puhumattakaan. Järjestöön on kerääntynyt hämmästyttävn paljoa varsinaisia valopäitä.
- Wesson Smith
NRA on pahinta, mitä aseharrastajille on tapahtunut aselakien runkkaamisen lisäksi.
Tuollainen punaniskahenkinen uhoamisklubi, joka on ottanut nimensä ja tyylinsä villistä lännestä? Niin amerikkaa, että varmasti käntää kaikkien aseisiin neutraalisti suhtautuvien mielipiteet asekielteisiksi.
Nimi uusiksi, uusi ohjelma ja vähän tuoreempia kasvoja kehiin. Muuten tämä on surkuhupaisa vitsi. - Hoitotätikerran
Katsokaa näitä VAROITUS pilakuva-arkiston juttuja. Eikö ne ole ratkiriemukkaita? Kuka mahtaa olla näiden kuvien takana olevat aivot ja kuka on piirtänyt ne? Se on varmaan suuri salaisuus, koska muuten voisi päätyä SUPO:n "eliittitäysihoitolaan"?
http://www.nra.fi/kuvat/pilakuva-arkisto.html - isi1
Runo Kurkon demariviha alkaa olla patologista laatua. Valtiotahan on johdettu jo toistakymmentä vuotta kepun ja kokoomuksen touhulla, silti Runon mielestä demarit ovat syypäitä kaikkeen vastoinkäymiseen aselupien jne saralla. Herra varjele jos Runo itse pääsisi valtion johtoon, Stalin ja Hitler samassa persoonassa!
- plusaplussaplussa
Hei juntti... ketju on jo pari vuotta vanha...ootko vähän hidas...annatko plussia itselles?
- Ei sitten tullut
siis Väyrysestä presidenttiä??
- isi1
Niinpä vaan tätä silti itsekin seuraat, pöljä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku725344Erään T miehen viimeinen aloitus tänne
Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel342708Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova1142260HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a1201925Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v151869- 1111790
Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa
Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p2741292Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin
Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma531244Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen
Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.511156- 791078