Kertokaahan ihmiset paljonko teillä maksoi keittiö, siis kaapistot, koneet, tasot ym.? Kertokaa myös minkätasoista tavaraa ostitte. Kiitos.
Keittiön hinta?
Remppaaja
42691
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jokaisella on oma näkemys tasosta ja laadusta. Se mikä on toisen milestä normaali varustelu ja taso, on toisen mielestä luksusta.
Sanotaan näin että "normaali keittiö" maksaa 5.000-25.000€. 10.000€ on varmaan aika tavallinen keittiömälli. Sillä saa "melko hyvät" kaapistot ja "aika laadukkaat" koneet.
9000€ töineen.
Koneista tuli uusittua liesitaso ja uuni, pakastin ja liesituuletin.
Keittiökalusteet olivat keskitasoa, mdf-ovet, massiivipuutasot, paljon vetolaatikoita, ja kalustemetrejä oli noin 8,5.
Seinät maalattiin ja lattia vaihtui parketista korkkiin.
suurinpiirtein maksoi noin 2000€. 3 metriä Ikean kaapistoja, jenkkikaappi ja valovirtahella, laatat kaappien välitilaan ja työtasoon. Työt on tehty talkoolla.
miellä maksoi 14 000 euroa. Kaikki keittiökoneet uusittiin, alumiiniset AEG koneet ja astianpesukone integroituna.
Tasot Hovi-kivitasot ja kaapistot koivun väriset.
Lattiaan laitettiin lämmitys ja laatat(kivi)