Takausvastuu

http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2011/10/takausvastuun_valmistelussa_kommahdys_-_voi_vaatia_uuden_lakiesityksen_2961770.html?origin=rss

On tämä niin ihmeellistä ja kummallista, loppupeleissä olisi hyvä jo luopua takuista.

Onko mitään mielessä?

Kerrotko!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tosi raivostunu kansalainen,,, kaikki mukaan,,, nyt Katainen ULOS,,,,


JOS KATAISTA EI saada kannettua pois valehtelemasta , keksimässä IHMEELLISIÄ selityksiä, KUKA täysjärkinen enään kattelee tuota menoa, ULKOS KATAINEN HETI !!! HULLUJEN HUONEELLE PAKKOPAITAAN;;; ettei enään hullumpaa tee suomen VAHINGOKSI !!!


KOKO KATAISEN johtama eu politiikka on TÄYSIN ala-arvoista, suorastaan SUURTA ---- TYHMYYTTÄ
KUINKA Katainen saa vielä toimia PÄÄMINSTERINÄ,,,, onko suomen kansa jotenki HUUMATTU PÖLJÄKSI ,,,, eihän Kataisen touhuissa ole päätä eikä häntää,,!!
ONKO Katainen käyny edes ARMEIJAA,,,,, siellä ennen ainaki kasvatettiin suomen pojista OIKEITA MIEHIÄ,,, joilla on terve JÄRKI, terve arvostelukyky, terve puolustushalu oman kansan puolesta, NYT vaikuttaa että Kataiselta puuttuu KAIKKI nämä ominaisuudet !
HUOMIO oikeat KANSAN MIEHET; on aika teidän astua esille, panna nyky politinen meno JÄRJESTYKSEEN,,,, ennenkin suomen mies otti ja puolusti kansan oikuksia todella hyvin, NYT on tullut AIKA astua oikeat suomen ÄLYKKÄÄT miehet puolustamaan suomea maailman TYHMIMMÄLTÄ poilitiinkan tekemiseltä, JOS ei HYVÄLLÄ niin P H A L L A !!!

Äänestä

Kyllä pitää paljon heittää kupolissa.
Suoraan sanottuna tuollaista tekstiä en lue...me tulemme!

Olisi aivan oikeutettua että kunnon asiantuntijat kertoisivat kansalaisille mikä on todellinen tilanne, ja mihin johtaa..

-jos takuista pidetään kynsin hampain kiinni?

-jos luovutaan takuista nyt heti?

Uskon tuon viimeisen vaihtoehdon olevan Suomelle halvin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uuno-Raekuuro kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2011/10/takausvastuun_valmistelussa_kommahdys_-_voi_vaatia_uuden_lakiesityksen_2961770.html?origin=rss

On tämä niin ihmeellistä ja kummallista, loppupeleissä olisi hyvä jo luopua takuista.

Onko mitään mielessä?

Kerrotko!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu