Ongelmana on sellainen, että aina välillä huomaan, että jostain syystä tuossa Nortonin logossa mikä on tuolla ruudun alhaalla oikeassa reunassa, on punainen rasti sen vihreän nuolen sijaa. Tietty klikkaan sitä ja katson, että mikäs siellä nyt on vialla ja se ilmoittaa että "Tietokonetta ei ole suojattu tunkeutumisyrityksiltä - Korjaa nyt". Korjaan tietenkin ja Norton ilmottaa että "Suojattu" ja sitten suljen sen ikkunan, mutta joskus saattaa käydä ihan sama juttu heti perään jonkun 30 sekunnin kuluttua, joskus pidemmän ajan päästä. Kone toimii ihan normaalista ja ei oo mitään ongelmaa niin ihmettelen, että mistä tällänen nyt johtuu. Aiemmin meillä oli koneessa Norton internet secutiry ja silloin ei norton herjaillut mitään tollasta. Heti sen jälkeen kun ostettiin Norton 360 on alkanut tehdä tollaista. Ja se on vielä outoa kun Norton ei tästä ilmota mitenkään, joskus vaan huomaan että jaahas taas siellä on se rasti..
Norton 360
Jaahasss
383
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
norton on huono ohjelmisto ja siitä on turha maksaa. vaihda ilmaiseen microsoft security essentielasiin. se toimii paljon paremmin ja on riittävä suoja normikäyttöön.
Äläs kuule herjaa ilman vankempaa tietämystä Nortonia,en ole Norton-kauppias enkä minkään muunkaan softan edustaja.
Olen kokeillut lukemattomia kertoja eri virustorjunta- ja palomuuriohjelmistoja eri windows-versioissa ja tällä hetkellä käytän Win 7:ssä Norton Internet Security pakettia koska se ei jarruta ensinnäkään konetta eli kone pyörii kevyesti ja Nortonin monipuolisuus ja selkeä käyttö ovat varmasti monelle muullekin tärkeitä asioita.
Ilmaisohjelmia olen myös käyttänyt ja suositellut muillekin,ovat erittäin toimivia ,suuntaa antavaa tietoa saa hyvin lukemalla esim virustorjuntaohjelmistojen testejä.
Tämä nyt ei ollut vastaus viestiketjun aloitukseen mutta halusinpa kommentoida,jokainen valitsee oman suojauksensa oman käyttötarpeensa ja mieltymyksensä mukaisesti.
Kun seuraavan kerran näet ilmoituksen, älä heti käske korjaamaan sitä , vaan yritä selvittää mistä ilmoitus johtuu. Avaa ohjelma, todennäköisesti jostain puuttuu vihreä täppi. Myös lokeista saattaa selvitä jotain, ja symantecin asiakkaana olet oikeutettu tukeen myös heiltä.