isännöitsijää korkeampi taho???

hei , tietäskö kukaan kuka tai mikä olisi isännöitsijä korkeampi taho TVTssä tai yleensäkkään? Kiitos..
5169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

As.oy:n hallitus

Äänestä

talon hallitus ja viimeisensanan sanoo osakkeenomistajat.

Äänestä
  • Mutta kun kysyjän talo ei ole osaketalo vaan vuokratalo!

    Äänestä

  • iytirewsdhk kirjoitti:

    Mutta kun kysyjän talo ei ole osaketalo vaan vuokratalo!

    Ei sillä ole merkitystä. Hallitus ja viime kädessä osakkeenomistajat ovat isännöitsijän yläpuolella, oli kyseessä vuokratalo tai omistustalo.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


petos isännöitsijält kirjoitti:

hei , tietäskö kukaan kuka tai mikä olisi isännöitsijä korkeampi taho TVTssä tai yleensäkkään? Kiitos..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu