Etulasi otti ja räjähti kappaleiksi kesken paiston. Sirpaleet vain sinkoili
ympäriinsä, pöydällä olleet leivonnaiset joutu viemään kaikki kompostiin.
Valmistaja ei ottanut vastuuta tuotteesta!!! Ymmärtäisin hajoamisen, jos hella olis kovassa käytössä ja vanha. Siinä paistetaan ehkä kerran kolmessa kuukaudessa ja ikää on muutama vuosi. Käytönkö puutteesta se räjähti, kenties..
ympäriinsä, pöydällä olleet leivonnaiset joutu viemään kaikki kompostiin.
Valmistaja ei ottanut vastuuta tuotteesta!!! Ymmärtäisin hajoamisen, jos hella olis kovassa käytössä ja vanha. Siinä paistetaan ehkä kerran kolmessa kuukaudessa ja ikää on muutama vuosi. Käytönkö puutteesta se räjähti, kenties..
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mikä malli? Mallinumero?
Meillä on kans Siemens-liesi ollut nyt yli vuoden.
Toivottavasti meillä ei koskaan tapahdu sellaista.
Ajattele jos olet juuri siinä lieden edessä ja lasi räjähtää.
Sehän on armotta sairaala reissu ku sirpaleet lentää sua kohti kovalla vauhdilla ja saat niistä haavoja.
Sanoppa muuta ja kyllä myyjät läksynsä osaavat, ainahan se on käyttäjän vika tapahtu mitä tapahtu..
Siemens liesi on HS 23229SK.
Huono kokemus ei jäänyt pelkästään tuohon sähköhellaan. Siemens pakastearkku hajosi alta vuoden. Onneksi sillä kuitenkin oli takuu voimassa, se korvas sen. Että todella huonoja kokemuksia tästä merkistä. Onneksi muita merkkejä on paljon tarjolla, ei tartte turvautua epäluotettavaan Siemensiin.
Ei yleistä, muttei harvinaistakaan. Käyttäjän vika, pelti koskenut lasiin, tai roiskittu kuumaan lasiin kylmää nestettä. Uuni kun on kuuma.
Hauku kuule vaan itseäsi ja opettele käyttämään jokakodin peruskoneita.
Hienoa oletpa hyvin läksysi lukenut. Näin puhuu myyntimies jai valmistaja. Bravoo..
Ainaha myyjän mielestä kaikki on käyttäjän vikaa. Nuista mainitsemistasi asioista mitään ei tehty tapahtuma hetkellä. .......Mutta mulla on toinen hella onneksi...! Rosenlew merkkinen...., ollut jo 25 vuotta, varmaan siihenkin on vuosien saatossa roiskunu lasiin sitä sun tätä ja rapannut varmaan on jokin ja kolhujaki se on saanu, ..mutta... hellapa on kestänyt, kaiken. Tämä vanha ja uskollinen Rosenlew..
Seuraava Rosenlewisi onkin tehty Romaniassa, eikä Suomessa.
Jos Romanialainen kestää kauemmin, kun joku Siemens, niin sou vot. Olkoon vaikka kiinalainen, jos se kestää paremmin ko joku Siemens. Kestävää suomalaista toki suositaan, mutta jos ne on tätä luokkaa, niin rajansa kaikella.