missä kompaktissa on videossa paras autofocus

linkkiä tuubiin että näkee valotuksen vaihtelun ja äänet sekä soutaa huopaamiset....
1162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jos automaattitarkennusta tarkoitat, meillä on kaikissa ollut aivan hyvää, huonoja ei olla tavattu, kamerat canonoa nykyään,
mutta esim canon 100is pitää painaa rauhallisesti videon aloituksessa, jotta säätää aloituksen, joskus (1 kerta 50 otoksesta) kun paimnaa nopeasti ei tarkenna oikein koko pätkän aikana.

vaikka olen kuvannut pitkän ikäni, en täydellisesti ymmärtänyt kysymystäsi,
digiin siirryin -90 luvulla ja paras kamerani täytti kesällä 1 vuotta, legria s21

Äänestä

Kommentoi aloitusta


230hs fani kirjoitti:

linkkiä tuubiin että näkee valotuksen vaihtelun ja äänet sekä soutaa huopaamiset....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu