Hölmöjä on montaa sorttia
KelarWa
16146
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Samanlainen pettymys on odotettavissa Maya-kalenteri-foliohatuille ensi vuonna.
Kyllä sinäkin menisit lankaan jos sieniä syönyt huru-ukko sanoisi sinulle vakuuttavalla äänellä:
"Tähtien asento on nyt suotuisa. Venus ja Mars ovat linjassa. Raamatun ennustukset tulevat toteen kun vuosiluvun ja kuukauden numeroiden summaksi tulee 21 = 3 * 7. Rukoile, lapseni, sillä vain niin voit pelastua."
Huru-ukko älysi pyytää rahaa että voi maksaa taivaan pääsylipun.
Näinhän se on että Maya-kalenteri-foliohatuillekin on ensi vuonna edessä melkoinen pettymys.
Silloin eräät aika monet pettyvät kun ovat vuosikausia tuhlanneet pätäkkää hengen ja tiedon messuilla,ostaneet kaikenlaista oheiskrääsää jostain,vaikkapa Project Camelotista,hankkineet selvitymisoppaita Nancy Liederin kautta yms...
Vuonna 2013 Maya-kalenteri-foliohatuilta rahaa lypsäneet todennnäköisesti abduktoituvat joillekin hiekkarannoille nauttimaan hörhöiltä keräämistään rikkauksista.
Eräs pahimpia pettymyksiä eräiden tiettyjen ufouskisten parissa ensi vuonna on se,ettei se kuvitteellinen ufosalailu loppunutkaan.
Eikä myöskään tiettyjen piirien idolin eli Nikola Teslan "keksimä" kuvitteellinen vapaaenergia tullutkaan yleiseen käyttöön.
Kuten eivät Nikola Teslan "keksimät" Akasha-ja sähkökenttiin perustuvat ufotkaan eivät tulleet käyttöön.
Eräs melkoisen hupaisa oletus tietyissä piireissä on se,että Tesla olisi kehittänyt lentävän lautasen,mutta sitten CIA,joka perustettiin vuonna 1947,olisi jo ennen 1940-lukua takavarikoinut Teslalta ufon piirustukset "kansallisen turvallisuuden nimissä".
Tällaisten seikkojen esille tuonti eräällä tietyllä skenellä on muuten aina päivän parasta huumoria!!
Tarkoitat varmaan tätä?
http://www.suomenufotutkijat.fi/sutforum/viewtopic.php?f=8&t=4290
Jepulis.Juuri tätä tarkoitin.Täytyy muuten sanoa,että kyseisten mielipiteiden rinnalla Monty Pythonin Lentävä Sirkus-sketsitkin ovat lällärikamaa!
Taidanpa muuten tässä iltaviihteeksi katsella tallenteilta Monty Pythonin Lentävän Sirkuksen sketsejä.
Niissä riittääkin katsomista koska koko Monty Pythonin Lentävä Sirkus tuotantokausi elokuvat ovat tallenteilla.
Mun tekis mieli ostaa Babylon 5 dvd setti 30 levyä. Maksaa vaan reilusti yli 100 egee, mutta sen scifijutut hakkaa kyllä sutijoiden jutut mennen tullen. Monty Python on kyllä kovaa kamaa sekin. :)
Mayoista en tiedä. Uudessa kalenterissa on jo vuosi 2013 näkyvillä, joten se siitä. Eihän se allakantekijä sellaista olisi mennyt painamaan, jos maailmanloppu tulisi. Oikeusjottuhan siitä tulisi.
Vapaaenergia on vangittu. Päässee ehdonalaiseen vuonna -23 jos osaa käyttäytyä. Nyt se on sen verran villi, että särkee riehaantuessaan paikkoja.
Totta kai CIA on voinut käydä sieppaamassa Teslan paperit. Juuri niiden perusteella CIA on rakentanut aikakoneen varastaakseen aikakoneen piirustukset. UFO:t ovat sen rinnalla köyhää kamaa.
Akashakenttiin uskon ihan saman verran kuin omiin hölmöihin juttuihini. Tosin ei minun juttuni niin hölmöjä ole kuin SUT:n keskustelupalstalla parilla hempalla. Itse käyn siellä naureskelemassa tuuheahkoon partaani, että kaikkea sitä Suomesa on ja kai ihan vapaalla jalalla.
Ufo-friikit on yksi oma sorttinsa.
Pitää vaan uskoa johonkin roskaan. Eikä järkipuhe auta, ei sitten millään.
"Eikä myöskään tiettyjen piirien idolin eli Nikola Teslan "keksimä" kuvitteellinen vapaaenergia tullutkaan yleiseen käyttöön.
Kuten eivät Nikola Teslan "keksimät" Akasha-ja sähkökenttiin perustuvat ufotkaan eivät tulleet käyttöön."
http://www.youtube.com/watch?v=q1M6gUV27tI
http://clandestinedisclosure.com/Videos.html
Eikö ollenkaa. Eipä ollu mielenkiintoa teillä ottaa käyttöö. Jostai syystä oon ite matkustanu tesla teknologialla ja todennu että o käytössä mutta ei ihmiste käytössä näytä oleva. Ku aikanne kartatte nii ei tuu vieläkää käyttöö teille asti. Tehä ite omie jalkojenne suunna ootte kääntäneet nii että ette oo hyväksyny uutta teknologiaa omaa käyttöönne vaikka o muide käytössä ettekä pidä itteänne mitenkää syypäänä vaa koetatte vielä jopa kehua saavutuksellanne joka ei oo kovi mainittava saavutus.
"Ufo-friikit on yksi oma sorttinsa.
Pitää vaan uskoa johonkin roskaan. Eikä järkipuhe auta, ei sitten millään."
Jotku ei oo vielä edes aloittanu ja syövät puheista päätelle roskaruokaa vielä. Ootte melko kiinnostuneita "roskasakista" ku lueskelette mikä teitä ei kiinnosta.
Buahaha-haa, tällä ketjulla oikein hill-billyt juhlii.Palatkaa skebojen sivustoille, harvahampaat banjonsoittajat. Tai, haitarinsoittajat, Suomi-junttilassa, kun nyt ollaan. Ulostukaa.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10223703
No hyvää päivää kirvesvartta!
Tuntuuko elo muutenkin hankalalta ja vaikealta, heh?
Ufo on kahjoja yhdistävä salainen tunnussana...
"Ufo on kahjoja yhdistävä salainen tunnussana..."
UFOha o mitä täysjärkisenä idioottina itteää pitävät karttavat. UFO liitetää kaikkee kahjoutee itteä täysjärkisenä idioottina pitävie kautta jotka ite tekevät tuota päätelmää ja lukevat mielellää tuota päätelmää mutta karttavat minkä luokittelevat jotta maailma o keskuudessanne melko pieni lopulta mutta ei muille ollenkaa vaikea.
Eräs vanha tietäjä sanoi "UFO" samalla kun pieraisi!
Ei hän mihinkään ulkoavaruuden vierailijoihin uskonut koskaan, vaikka tiesi yhtä ja toista.
Jeremiah puhuu asiaa!
Paskapuheet omaan arvoonsa.