Milloin kannattaa varata lennot?

NtiDionne

Osaako kukaan sanoa saako finnairilta enää tätä nykyä suoraa lentoa New Yorkiin 600e:llä tai jopa vähän sen alle? Huhtikuussa olisi lähtö ja tällä hetkellä näkyy hinnat olevan n. 660e. Osaako joku vinkata mihin aikaan lennot kannattaisi hankkia? En ihan viimetippaan viitsi jättää, mutta ajatus siitä että hinnat voisi laskea, kiehtoo ;)

12

794

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lennot New Yorkiin..

      Finnair on myyny New Yorkia alle 600 euron viime kuukausina, mut eihän sitä kukaan pysty lupaamaan että uusi samanlainen tarjous tulee huhtikuulle. Jos kyse on lentää New Yorkiin pääsiäisenä niin sillon varaisin lennot pikaisesti. Muussa tapauksessa jäisin odottelemaan tarjouksia. Jos tuntuu et Finnair tarjousta ei tule ja ei uskalla odotella niin varaa sitten välilaskullisen lennon New Yorkiin. Tämän lennon saa helposti 400-450 euroon esim Lufthansalta.

    • NtiDionne

      9.4-18.4 olisi suunniteltu ajankohta

      • 636 € näytti olevan tällä hetkellä halvin lento BravoFly:n kautta tuolle Finnairin vuorolle tuona ajankohtana. AA lentää kimpassa Finnairin kanssa ja myy usein reilusti halvemmalla samaan koneeseen, mutta nyt hinta oli 639 €.
        Välilaskulliset lennot olivat nyt halvimmillaan n. 558 € ja itse ottaisin ilman muuta suoran lennon, jos hintaero on alle 100 €.
        Kyllä lennot voivat tuosta halventuakin, mutta jos päivämäärät ovat ehdottomat eikä pelivaraa ole, niin en odottaisi kovin pitkään.


    • McMog

      SAS näyttäs lentävän kyseisenä ajankohtana ihan ok yhteyksillä n.500€ hintaan Tukholman ja/tai Oslon kautta... löytyy esim. vertaa.fi kautta

    • Tuo 9.4 on pääsiäisen aikaan, joten tarjouksia sille ajankohdalle tuskin tulee tyyliin 400€.

    • NtiDionne

      Juu, ihan totta ettei 400e:llä taida irrota, mutta jos edes alle 600e niin olis kiva :) Ehkä vielä odottelen hetkisen.

    • Nycnyc

      Nyt saa Finskiltä 399e 1000 pistettä.

    • naurattaa

      olisit laittanut nyt 10000 pistettä niin olisi uskottu..1000 pisteellä ei saa kuin vesipullon...

    • Nycnyc

      Mahtaa naurattaa, ainakin mua kun pilkkahintaan ostin suorat lennot :D
      Se nyt vaan on tyhmää maksaa liikaa kuten sinä olet tainnut tehdä :))

    • AY Plus tarjous

      Ei sil "naurattaa" raukalla taida olla edes Finnair Plus pisteitä tai edes omista koko korttia. Turha meinaan Finnair korttia on heiluttaa Helsinki-Tallinna laivalla.

    • Itse varasin tammikuulle hotellin lennon ja tekivät yhteensä 723€ Seitsämän yötä perillä. Muutama päivä varauksen jälkeen tuli tuo finskin suora. Minun lennot yhdellä välilaskulla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      81
      1109
    2. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      194
      795
    3. Mikä on kaivattusi ikä?

      🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      40
      725
    4. Miesten vs naisten älykkyys

      Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br
      Sinkut
      208
      700
    5. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      178
      688
    6. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      101
      646
    7. Kaipaako eräs nainen J-miestä

      Salaisuutta voisi hieman raottaa.
      Ikävä
      40
      624
    8. Oletko kaivattusi tyyppiä

      Ulkoisesti tai henkisesti? Mitä veikkaat?
      Ikävä
      48
      580
    9. Rohkeasti mies viestiä vaan

      Yllätä mut ja ota yhteyttä, vaikka luulet että en enää toivo sitä.
      Ikävä
      48
      530
    10. Pidin siitä miten

      Rauhallinen olit. Et menetä hermojasi kovin herkästi
      Ikävä
      24
      518
    Aihe