Panu Rajalakin sai naamansa lehteen Katri Helenan kustannuksella. Häpene
mies. Kyllähän Katri on nyt tietysti vähän vaarallisilla vesillä, jos kihlauksen
sanelee rahallinen menestys. Toisaalta, mikäpä mummussa muu kiinnostaa
kuin raha. Sehän on vanha totuus.
mies. Kyllähän Katri on nyt tietysti vähän vaarallisilla vesillä, jos kihlauksen
sanelee rahallinen menestys. Toisaalta, mikäpä mummussa muu kiinnostaa
kuin raha. Sehän on vanha totuus.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sääli on sairautta, ja katkeruus pahimmanlaatuista ihmisyyttä.
Katri-Helena on pirtsakka nainen.
Onnellinen ihminen näkee onnea.
Mnaah.
Kutri Heluna on mainostamassa UPM- kymmentä. Tarkoituksena tietenkin höynäyttää peräkammareissa asuvat vanhatpojat, joilla metsäpläntiä, myymään ne UPM.lle. Metsäyhtiö nyt tietenkin saa muutamat kaupat ja kutri heluna muutaman satasen mainosmusan esittämisestä.
Kutri alkaa olemaan wanha harppu, jolla ei eläkeasiat ole kunnossa ja joutuu myymään, mitä nyt jollekin saa myytyä. Vaikka seiskaan lööppejä.
Sitä muuten ei ole paljonkerrottu, että kutri helua sai potkut edellisestä levy-uhtiöstään, eikä pässyt enää levyttämään, siksi teki sopparin Hype Recordsin kanssa ja samalla kun managerikin otti loparit, managerina sitten on levy-yhtiön Tommi Liimatainen, jonka kanssa kutrilla on otsikoita.
Kutrin mahdollisesti joskus julkaistava levy nyt myy jotain, mutta Hype Recordsin päätuote on Negative- yhtye, joka kiertää maapalloa ja myy levyjä hyvin mm Japanissa ja Saksassa ja tähtäimessä jenkkilä. Ja tämä Kutri Helunan "toyboy" sattuu olemaan Negative- yhtyeen solistin veli :D Eli kutri on ihan sivupisnes ja kertarahastus, vaan kun ei se enää muuta saa.
=DW=
No, kuvitella saa, ja maalata omaa tähtirataa.
=DW=
Olen kanssasi täysin samaa mieltä. Viimeinen mahdollisuus tehdä Kutrille rahaa ja saada levy-yhtiölle mainetta. Toivottavasti Kutri osaa sijoittaa rahansa eikä huitele niitä taivaan tuuliin kuten niin monet taiteilijat ovat tehneet.
Juuri eilen ehtoolla kattelin Anneli Sarin koikkelehtimista ja ajattelin, että ei taida senkään tytön sukanvarteen olla jäänyt mitään kun eläkeiässä pitää lähteä tanssimaan vaikka ei osaakaan.
En tiedä, pitäiskös näitä nälkätaiteilijoita ihailla, sääliä vai halveksia. Loirikin rullatuolissaan kiersi maata saadakseen rahaa eläkepäiviään varten. Ei ne miljoonatulot vaan ne triljoonamenot.
Tavoite 100 000 myytyä levyä.
Kova on tavoite, erittäin kova. Viime vuonna suomessa yksi levy sai kaksi vuotta ilmestymisensä jälkeen mittariin 124 000. Jenni Vartiaisen Seili. Toiseksi eniten myyty oli Hevisaurus, kahdessa vuodessa yhteensä 36 000. Kolmanneksi Lauri Tähkä kahdessa vuodessa 35 000.
Ainoa eläkeläinen toptenissä oli Loiri, kahdessa vuodessa yhteensä 19 000. Ja joku Laura Voutilainen oli sijalla 333, kahdessa vuodessa yhteensä 10 000 myytyä levyä.
Eli aika turvallista luvata kosia Helunaa, jos 100 000 levyä saa myytyä viimeiseksi jäävällään albumilla. Kandee hokata, jonkin Jenni Vartiaisen myyntiä haittaa netissä piraattina imuroidut levyt. Jos kaikki olisi myyty levykaupoissa, myyntimäärä olisi ollut paljon suurempi.
Vaan, tarviihan se eläkeläinen joka sentin, mitä saa pankkitililleen.
Kiintoisia tilastoja musiikkimyynnistä:
http://www.ifpi.fi/tilastot/myydyimmat/2010/
=DW=
Ai niin.
Joku Kari Tapion Myrskyn jälkeen on ikinä myynyt yhteensä 115 000 kaqppaletta ja suomen myydyin albumi on joku Jari Sillanpään levy 270 000.
Kutri Helunalla on yksi levy ylittänyt satatonnia, nippa nappa. Anna mulle tähtitaivas. Loput on myyneet muutamia kymmeniä tuhansia.
http://www.ifpi.fi/tilastot/kultalevyt/haku?q=katri helena
=DW=
Mikä siinä Katrissa sun napaa kaivaa, kun täytyy monta kirjoitusta kirjoittaa ja nimitellä? Anna Katrin tehdä työtään, se ei liene sinulta pois. Raukka olet!
Niin, meinaat ettei Katrilla ole mitään vaaraa tulla kosituksi...))
No, riippuu levystä.