Kysyisin Super Mario Galaxy-pelistä. Minulla on kokemusta mm Super Mario Brossista, mutta kuten luultavasti tiedätte, Galaxy on hieman erilainen :D Miten voi pelata kaksinpeliä? Miten kaverin hahmon saa kentälle pelaamaan kanssani? Olemme edenneet jo " Dinoplaneetan " ohitse eteenpäin niin, että kaveri ohjaa toista ohjainta ( sitä jossa on A-näppäin jne ) sekä minä ohjaan hahmoa liikkumaan toisesta ohjaimesta. Tätäkö on Galaxyn kaksinpeli? Vai saadaanko me molemmat hahmot kentälle, jotta voisimme pelata erikseen? Neuvokaa tarkasti kiitos! =)
Vastaukset 2
- 9+15
Sitä se kaksinpeli galaxyssä ikävä kyllä on, missään vaiheessa ei voi kahdella hahmolla mennä. Toinen ohjaa mariota, ja toinen voi sit kakkos ohjaimen kanssa mm keräillä niitä star bitsejä jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 811334
- 721194
- 791061
- 95889
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois260839- 49767
- 30760
- 55693
- 72679
- 44622