Lankapuhelinliittymäni Elisa muutettiin

Kotiluuriksi DNA, koska siinä on vaan kolmen euron perusmaksu. Numeroni on aina ollut salainen eikä sitä luettelosta ole löytynyt. Nyt kuitenkin se komeilee uudessa luettelossa oikein osoitteen kanssa, vaikken ole antanut lupaa! Onkohan muillekin käynyt samoin?
5105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Joopa, ja kohta siitä tulee lasku.

Äänestä
  • Siis mikä lasku? Tuon Huawein piti kyllä olla ilmainen? Onneksi sain nyt numeroni poistettua isosta luettelosta, joka ei ole vielä ilmestynyt soittamalla Fonectalle.

    Äänestä

lasku. Ja siitä poistosta toinen.

Äänestä

Ja miten se, että numero ja osoite on mennyt haluamatta puhelinluetteloon liittyy Elektroniikkaan?

Äänestä
  • Liittyyhän se, kun nyt ei saa pahaakaan rauhaa, kun jokaisella on jotain korjattavaa elektronisissa vempaimissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


johan nyt kirjoitti:

Kotiluuriksi DNA, koska siinä on vaan kolmen euron perusmaksu. Numeroni on aina ollut salainen eikä sitä luettelosta ole löytynyt. Nyt kuitenkin se komeilee uudessa luettelossa oikein osoitteen kanssa, vaikken ole antanut lupaa! Onkohan muillekin käynyt samoin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu