Ollaanpas sitä ohutnahkaisia. Jos joku uusi senaattori haluaa, että hänet muistetaan ja ´heittää´ huulta, että Ahvenanmaalle voisi lähettää mamuja, niin siitä sitten pidetään älömölöä. Toimittaja kauhistelevat silmät kieroina ja pää vinokenossa, että HIRVEÄÄ!
Säälittävää ja huumorintajutonta joukkoa. Ain´ hauskaa olla pittää.
Säälittävää ja huumorintajutonta joukkoa. Ain´ hauskaa olla pittää.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olen tällä kertaa samaa mieltä. Poliitikot ja poliittiset toimittajat ovat täysin huumorintajuttomia. Nyt Astrid Thors niuhottaa Pekkarisen kevennykseksi tarkoitetusta termistä ´ryntäät´. PAH!
Mamut ovat Suomen ainoa tulevaisuus, toivottavasti Heitä tulee paljon lisää, sillä kansaa pitää jalostaa, samoin kuin on tehty hevosilla-kylmä ja kuuma verinen ovatko samassa sarjassa.
Kauneuskilpailut ja niissäkin näkyy jalostus, tullut suoraan tai maasta.
Kyllä minä odotan kansanedustajalta järkeviä mielipiteitä ja humorintajua
Muistakaa, että kansanedustajien pitäisi pystyä hoitamaan maan asioita. Pystyykö pystymetsän mies suunsoittoa enempään?
Persuksia äänestävät persut ja lienevät asiantilaan tyytyväisiä.
Koskaan ei voi tehdä 100% asiaa, täytyy nähdä kokonaisuus ja tuottama etu, sillä pieni kieli ja kansa on tuomittu tuhoon ajalla ja mikä on aika, se on hyvin pieni hetki meidän jokaisen elämässä taakse katsoen.
Minulla itsellä aika kulkee hyvin nopeasti tuskin pysyn matkassa, koska en elä rikkaassa Suomessa, täytyy ajatella tulevaa aikaa ja toimeen tuloa, valtion eläke on pieni ja on laskenut vuosia.
PS. kiitos suomenkoulun.