Huulenheittoa

Ollaanpas sitä ohutnahkaisia. Jos joku uusi senaattori haluaa, että hänet muistetaan ja ´heittää´ huulta, että Ahvenanmaalle voisi lähettää mamuja, niin siitä sitten pidetään älömölöä. Toimittaja kauhistelevat silmät kieroina ja pää vinokenossa, että HIRVEÄÄ!

Säälittävää ja huumorintajutonta joukkoa. Ain´ hauskaa olla pittää.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olen tällä kertaa samaa mieltä. Poliitikot ja poliittiset toimittajat ovat täysin huumorintajuttomia. Nyt Astrid Thors niuhottaa Pekkarisen kevennykseksi tarkoitetusta termistä ´ryntäät´. PAH!

Äänestä

Mamut ovat Suomen ainoa tulevaisuus, toivottavasti Heitä tulee paljon lisää, sillä kansaa pitää jalostaa, samoin kuin on tehty hevosilla-kylmä ja kuuma verinen ovatko samassa sarjassa.

Kauneuskilpailut ja niissäkin näkyy jalostus, tullut suoraan tai maasta.

Äänestä

Kyllä minä odotan kansanedustajalta järkeviä mielipiteitä ja humorintajua

Muistakaa, että kansanedustajien pitäisi pystyä hoitamaan maan asioita. Pystyykö pystymetsän mies suunsoittoa enempään?

Persuksia äänestävät persut ja lienevät asiantilaan tyytyväisiä.

Äänestä
  • Koskaan ei voi tehdä 100% asiaa, täytyy nähdä kokonaisuus ja tuottama etu, sillä pieni kieli ja kansa on tuomittu tuhoon ajalla ja mikä on aika, se on hyvin pieni hetki meidän jokaisen elämässä taakse katsoen.

    Minulla itsellä aika kulkee hyvin nopeasti tuskin pysyn matkassa, koska en elä rikkaassa Suomessa, täytyy ajatella tulevaa aikaa ja toimeen tuloa, valtion eläke on pieni ja on laskenut vuosia.

    PS. kiitos suomenkoulun.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Reino´ kirjoitti:

Ollaanpas sitä ohutnahkaisia. Jos joku uusi senaattori haluaa, että hänet muistetaan ja ´heittää´ huulta, että Ahvenanmaalle voisi lähettää mamuja, niin siitä sitten pidetään älömölöä. Toimittaja kauhistelevat silmät kieroina ja pää vinokenossa, että HIRVEÄÄ!

Säälittävää ja huumorintajutonta joukkoa. Ain´ hauskaa olla pittää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu