Vihdoinkin oma keskustelupalsta irtosi myös meille. Vaikkakin pelkona ja aavistuksena on se, että kaiken maailman haistattelijat ja pirkkapekkapeteliukset tämänki pillaavat.
Pohjois saamea puhuvat, ottakaa toki yhteyttä puolisaamelaiseen ihmiseen, jos jutella haluatte. Ei väliä oletko itä- tahi länsipuolelta. mu email: [email protected] Mus lea maid msn messenger. Giitu ja buore geassi!
Dearvva!
Guovssahasat
3
1234
Vastaukset 3
- -täyssuomalainen-
En osaa saamea, ehkä arvailulla suomennokseksi voisi mennä, mutta tahtoisin todellakin oppia sitä. En tietääkseni ole haistattelija tai mikään pirkkapekkapetelius vaan totaalisin kiinnostunut teidän kielestänne. :) Onko mahdollista että pystyisit opettamaan jotain.?
- Guovssahasat
Olepas hyvä ja ota yhteyttä sähköpostiini, niin neuvon opintaipaleelle.
- nieida
Suoma Sámi Nuoraid forum cujuhusas:
http://ssn.1.forumer.com/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 116709
- 77673
- 48638
- 46563
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?39556- 60532
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71516Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44507- 25457
- 52444