Dearvva!

Guovssahasat

Vihdoinkin oma keskustelupalsta irtosi myös meille. Vaikkakin pelkona ja aavistuksena on se, että kaiken maailman haistattelijat ja pirkkapekkapeteliukset tämänki pillaavat.
Pohjois saamea puhuvat, ottakaa toki yhteyttä puolisaamelaiseen ihmiseen, jos jutella haluatte. Ei väliä oletko itä- tahi länsipuolelta. mu email: [email protected] Mus lea maid msn messenger. Giitu ja buore geassi!

3

1234

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -täyssuomalainen-

      En osaa saamea, ehkä arvailulla suomennokseksi voisi mennä, mutta tahtoisin todellakin oppia sitä. En tietääkseni ole haistattelija tai mikään pirkkapekkapetelius vaan totaalisin kiinnostunut teidän kielestänne. :) Onko mahdollista että pystyisit opettamaan jotain.?

      • Guovssahasat

        Olepas hyvä ja ota yhteyttä sähköpostiini, niin neuvon opintaipaleelle.


    • nieida

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      300
      1030
    2. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      61
      837
    3. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      68
      757
    4. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      691
    5. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      69
      684
    6. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      39
      658
    7. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      43
      560
    8. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      33
      556
    9. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      48
      497
    10. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      40
      495
    Aihe