Intruderin

vaimentimet.

Onko jollakulla kokemusta, minkälainen päätylevy 1400 Intrun alkuperäisiin vaimentimiin täytyisi tehdä jotta saataisiin vähän miehekkäämpi soundi. Päätylevyjähän on saatavana satasella pari Ebaystä, jopa sellaisia jossa äänen tasoa ja ehkä myös sävyä voi tarpeen mukaan muuttaa mukana tulevalla avaimella. En vain ole koskaan nähnyt, millaiset putkenpätkät päätylevyihin on hitsattu joten apua kaivattaisiin. Olisi myös hienoa jos jollakulla olisi linkittää kuva mukaan koko tuunatusta päätylevystä.

5

376

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Poraa siihen

      vaimentimeen reikiä. Tai polta koko päätylevy pois niin eiköhän pörise. Eikö ole rahaa ostaa kunnollisia vaimentimia kun pitää yrittää kaikenlaisia typeryyksiä.

      • Tässäpä tosi

        kohtelias m u l k k u.


    • VS1400 -95

      http://www.intruderclubfinlandry.fi/

      Kannattaa rekistöröityä ICF:n sivuille ja omistajana kannattaa myös liittyä kerhoon. Forumin sivuilta saat hyviä neuvoja ja noita pakoputken porauskuviakin varmasti sieltä löytyy.

    • Turhaan täältä

      kyselet. Mopopojilla kun ei ole mitään kokemusta tällaisista asioista. Ilmeisesti joudut poraamaan kuitenkin reiän myös vaimentimien välilevyihin pitkällä poralla ja sitten vähän suuremmalla reiällä oleva päätykappale paikoilleen. Sitä, kuinka äänen sävyn saisi pysymään matalana, en minäkään oikein osaa selittää. Ilmeisesti takalevyyn kannattaisi yrittää rakentaa jonkinlaista lyhyttä reikä-/ritiläputkea jonka ympärille sitten vaimenninvilla tai vastaava. Mikäli tykkää repivämmästä äänestä niin sittenhän reikäputket ja villat voikin unohtaa. No, tämä kaikki oli vaan tällaista mutua mutta kommentoikaa jos jotain asiasta tiedätte.

      • Kiitos, nyt alkoi

        tulla sellaisia vinkkejä joista voi olla hyötyä muillekin. Samalla kävi selvästi ilmi ettei täällä todellisia tietäjiä paljoa liiku vaan kommentit näyttävät olevan amispoikien
        p askanpuhumista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      269
      1082
    2. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      890
    3. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      228
      860
    4. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      98
      831
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      79
      733
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      66
      717
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      100
      624
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      566
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      541
    10. Rekkawelinehkä

      Vitunvelin ehkä...miten rekka auto voi jatkaa pysähtymättä vaikka tappaa mopoilijan,tänään tapahtunut pmäelle vievällä 2
      Varkaus
      37
      509
    Aihe