Asioin ennen useasti Raisin Ikean välittömässä läheisyydessä sijaitsevalla K-Supermarket Kuninkojalla. Mutta en asioi enää. Syynä on kassahenkilöstön erittäin huono käytöstapa repertuaari. Nämä kaksi edellämainitsemaani vanhempaa naishenkilöä eivät tunnu tietävän kuinka asiakkaita tulee kohdella.
On ikävä ja harmillista kauppiaankin puolesta huomata kuinka tälläinen parivaljakko voi saada kaupalle ihan mainitsemisen arvoisen loven kassaan, asiakkaiden jättäydyttyä pois. Itse esimerkiksi ajan mielelläni kauemmaksi kauppaan, jottei näiden hapan naamojen käytöstä tarvitse katsella. Ruokaan käytän noin 40e/vikossa
Vetoankin nyt teihin hyvät kaupan työntekijät, hymyilkää, olkaa kohteliaita, vastatkaa asiakkaan kysymyksiin tietotaitonne mukaan asiallisesti (ja mielellään myös ystävälliseeen sävyyn) sekä muutoinkin kohdelkaa asiakasta ihmisenä.
Sillä ette te ole sen parempia kuin muutkaan. Ja MIKÄTÄRKEINTÄ: mikäeli työnkuvanne ei teitä miellytä tai ette jostain syystä kykene edellisiin asiakaspalvelussa työskentelevältä henkilöltä vaadittuihin asioihin, olkaa hyvä ja vaihtakaa työpaikkaa.
Terveisin X asiakas
Raision K-Supermarketin kassahenkilöstön huonot käytöstavat
6
578
Vastaukset
- mölyt mahassa
Arvoisa X asiakas, kuinka paljon maksatte tästä solvauksesta.
Voi olla ja onkin että tulette vastaamaan kirjoituksestanne, jos ei julkisesti niin sitten viranomaisten puoleen täytyy kääntyä.
Olisiko pitänyt ajatella enste. Aloittajalla on täysin asiallisesti kirjoitettu teksti, jossa hän ilmaisi mielipiteensä. Minä en ainakaan tuossa tekstissä mitään asiatonta näe.
- afsfsasafafsafa
Ei tuossa mitään asiatonta ole. Asiakaspalaute. Jos jossain paikassa ei homma toimi niin kyllä sen saa tuoda julki. Tämähän on vapaa maa kait?
- sy-ssy
Miksi se asiakaspalaute on täällä? Tuskin kauppiaat tai yrittäjät täältä niitä etsii. Myötätunnon hakemista tuo on ja kirjoituksen perusteella vielä todennäköisesti asikas käytöksellään on aiheuttanut tuon tilanteen.
- KKK-Kauppias45w
Kuules nyt, vie sä ne kämäset 40 ekeäsi ihan minne lystäät. Ei paljoo pöyhi mokomat suolarahat.
Me käytetään jo sun tuoman ravan ja hiekan siivoamiseen enemmän rahaa kun sä meille tuot.
Sitten kun tuot 400 ekeä viikossa alkaa hieman kulmakarva nousemaan.
Näin se vaan menee. - 112+1=113
Moikka X asiakas, pidän kommentistasi mutta minun mielestä syy ei ole kassahenkilökunnassa vaan kauppiaassa, Penan poika on surkein kauppias jolla egoa riittä mutta älyä ei.
Henkilökunnasta pitää pitää huolta ja arvostaa heitä, Pasi tuosta asiasta ei ymmärtänyt mitään, pian voi Mynämäen K marketin väki pahoin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä742170- 1331442
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1331420- 1431102
- 105977
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten366902Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82764Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55714Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j67674Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50673