http://www.savonsanomat.fi/uutiset/talous/kappahl-tulee-varkauden-hmn-seuraksi/714121
KappAhl tulee myös
10
397
Vastaukset
- aetovarkaatelaenen
Ei se kauaa pystyssä pysy.
- Asennevamma..
Todellakin perusvarkautelaisen kommentti asiaan.. olisikohan masennuslääkkeistä apua?
- voe ihmetys
täähän on kohta kun parriisissa asus..vielä kun suatas se sämpylä kaappa niin voe tokkiisa on kun suur kuapunki...semmonen kalja automaatti ois ihan jees jossain torin kulmalla niin kuin esim tokiossa on
- Puukko-Hippanen
Juoko Japanilaiset muka kaljaa?
Joo, ja semmonen hieno "Hylsy-Hotelli". Kiireiset pisnesmiehet Jaappanissa, hyö nukkuu semmosissa niinkun.. isoissa vessapaperihylsyissä. No hyö ovatnii sirompia immeisiä. Normi Savolaesella ei mahu paperihylsyyn kuin.. Niih.Peukalo?
Semmonen vormaatti vois sopia Varkauteenkin. Laitetaan kiireiset turistit hylsyihin nukkumaan niin ne tajuaa nopeemmin jatkaa matkaansa. Hylsykelluntaa kesällä. Hylsyllä alas Vatuskilta..Mitä sitä enää..
Hienoissa Kaupungeissa on Silta-tullit. Miettikää mikä rahna saatais gäärittyä talteen kun maksais 2e/sillan ylitys/suunta. Siitä Cittarin vieressä olevasta sillasta vois peria tuplahinnan kun se on niin uusi. Samoin Voimakanavan silta, kun siinä on se.. Voima?. Miettikää oikeesti -Päiviönsaarikin on saari! *Mit..?*
Puurtilalalalaisten pitäs varoa hukkaamasta kukkaroaan. Hyö ei muuten piäsis kottiinj ku vua uimalla.. Siitä suatassii sitten tosi-teevee. "Vua sukkelat seleviää"
Kirjaston vessoihin vois asentaa Karaokelaitteet..? Käytetään nyt ne loputkin Rahat :D Ihan sama.
.....
Vae että Kapp-Palli tulloo. .
Ja Helemat paukkuu ! :D Myö mittää metroa tai subia ennee tarvita. Myyvvää pois. Suahaa voittoo kun ei olla ees keritty rakentookkaan vielä.
:D
Tuo edellämainittu on näköjään vielä näitä paperimiehii luulin että ne on muuttanut täältä jo pois. Tuttu lause "ei se täällä kannata" jotenkin oon kuullu tuon ennenkin. Ota lääkkees niin kannattaa.
- tryrtyhryu
bruno2 nauti sinä niistä eläkepäivistäs, eläkä puutu aikuisten juttuihin.
- JEE JEE
hienoa taas. lisää yrityksiä. P...an puhujat hiljaa. tää on tosi hyvä juttu.
- Navitas ??
Missäs Navitaksen hehkutukset viipyvät vai eivätkö ole olleet tässäkään mukana
- VarmaTietäjä
Ei Navitas ole mukana järkevissä hankeissa.
*varma tieto* - Anonyymi
vemi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot533532Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe292944- 282594
- 762494
- 182221
- 522202
- 561901
- 581696
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111593- 171515