KappAhl tulee myös

10417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ei se kauaa pystyssä pysy.

Äänestä
  • Todellakin perusvarkautelaisen kommentti asiaan.. olisikohan masennuslääkkeistä apua?

    Äänestä

täähän on kohta kun parriisissa asus..vielä kun suatas se sämpylä kaappa niin voe tokkiisa on kun suur kuapunki...semmonen kalja automaatti ois ihan jees jossain torin kulmalla niin kuin esim tokiossa on

Äänestä
  • Juoko Japanilaiset muka kaljaa?

    Joo, ja semmonen hieno "Hylsy-Hotelli". Kiireiset pisnesmiehet Jaappanissa, hyö nukkuu semmosissa niinkun.. isoissa vessapaperihylsyissä. No hyö ovatnii sirompia immeisiä. Normi Savolaesella ei mahu paperihylsyyn kuin.. Niih.Peukalo?

    Semmonen vormaatti vois sopia Varkauteenkin. Laitetaan kiireiset turistit hylsyihin nukkumaan niin ne tajuaa nopeemmin jatkaa matkaansa. Hylsykelluntaa kesällä. Hylsyllä alas Vatuskilta..Mitä sitä enää..

    Hienoissa Kaupungeissa on Silta-tullit. Miettikää mikä rahna saatais gäärittyä talteen kun maksais 2e/sillan ylitys/suunta. Siitä Cittarin vieressä olevasta sillasta vois peria tuplahinnan kun se on niin uusi. Samoin Voimakanavan silta, kun siinä on se.. Voima?. Miettikää oikeesti -Päiviönsaarikin on saari! *Mit..?*

    Puurtilalalalaisten pitäs varoa hukkaamasta kukkaroaan. Hyö ei muuten piäsis kottiinj ku vua uimalla.. Siitä suatassii sitten tosi-teevee. "Vua sukkelat seleviää"

    Kirjaston vessoihin vois asentaa Karaokelaitteet..? Käytetään nyt ne loputkin Rahat :D Ihan sama.
    .....

    Vae että Kapp-Palli tulloo. .

    Ja Helemat paukkuu ! :D Myö mittää metroa tai subia ennee tarvita. Myyvvää pois. Suahaa voittoo kun ei olla ees keritty rakentookkaan vielä.

    :D

    Äänestä

Tuo edellämainittu on näköjään vielä näitä paperimiehii luulin että ne on muuttanut täältä jo pois. Tuttu lause "ei se täällä kannata" jotenkin oon kuullu tuon ennenkin. Ota lääkkees niin kannattaa.

Äänestä

bruno2 nauti sinä niistä eläkepäivistäs, eläkä puutu aikuisten juttuihin.

Äänestä

hienoa taas. lisää yrityksiä. P...an puhujat hiljaa. tää on tosi hyvä juttu.

Äänestä

Missäs Navitaksen hehkutukset viipyvät vai eivätkö ole olleet tässäkään mukana

Äänestä

Ei Navitas ole mukana järkevissä hankeissa.

*varma tieto*

Äänestä

vemi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rytkyt vaihtoon kirjoitti:

http://www.savonsanomat.fi/uutiset/talous/kappahl-tulee-varkauden-hmn-seuraksi/714121

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu