Junghans ?

Seinällä tikittää vanha kello, kellon ylhäällä istuu kotka kruunu päässä ja kello taulussa kolme tähtee joissa viisi sakaraa. Mitään muuta merkintää ei löydy. Mistä voisi saada tietoa vanhoista seinäkelloista.
2157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Katso onko tuolla kelloasi.

http://www.google.fi/search?q=vanhat seinäkellot&hl=fi&client=firefox-a&hs=yFU&rls=org.mozilla:fi:official&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=p1aoTsKQBLSM4gTT6MgY&ved=0CIwBELAE&biw=1600&bih=815

Äänestä
  • Olen viettänyt useita tunteja netissä tietoa etsimässä suomalaisilta ja saksalaisilta sivuilta mutta turhaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiitokset tiedosta. kirjoitti:

Seinällä tikittää vanha kello, kellon ylhäällä istuu kotka kruunu päässä ja kello taulussa kolme tähtee joissa viisi sakaraa. Mitään muuta merkintää ei löydy. Mistä voisi saada tietoa vanhoista seinäkelloista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu