n15 1.6 sr viat?

simpaa

olen ostamassa kyseisenlaista autoa on koneessa tai muualla joitai tyyppivikoja kuin kehno ruostesuojaus? missä maassa auto on tehty?

3

338

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alluvaanpäivää

      Minulla oli 1.5 4D 2002 ja vikalistaa:
      1 Nokka-akselin asennon tunnistin, 2 kertaa
      2 Etujousi poikki
      3 Ei käynnisty -2 - -6 asteen pakkasessa, 2 kertaa
      4 Takajarrut laahaa
      5 Ajovalolamppu kärähti, n. 3kpl/vuosi

      Tämä tapahtui 4 vuoden aikana.

    • hyvin pelittää

      Tuo edellisen vastaajan auto on kasattu briteissä eli ei ole "aito" nissani. Itselläni on juuri tuollainen 1,6l sr ja ei mitään moitittavaa. Ainoa "vika" oli kytkinvaijeri joka napsahti poikki mutta muuten ajo on ollut erittäin huoletonta :).

    • sddfd

      Ajanut 80tkm ja pakoputki mennyt. Sen lisäksi alkoi tulemaan vettä sisään. Tää on tyyppivika, mutta mitään tyypillistä kohtaa ei ole mistä se vesi sisään tulee. Jostain se kuitenkin aina tulee.

      Ruostetta tulee tiettyihin paikkoihin aina, mutta se ei ole ihan niin suuri ongelma kun luulisi. Itse selvisin pikku paikkauksella eikä mistään muualta ole ruostunut. Helmoihin ja takapyörän päälle kotelon ulkopintaan tulee.

      Tuulilasinpyyhkijän kampi lipsahtaa pois paikoiltaan tai menee rikki kaikista joskus, se maksaa 30e merkkiliikkeestä ja on itse vaihdettavissa ilman mitään autonkorjaustaitoja.

      Kokonaisuutena arvostellen kuitenkin huolettomin auto ikinä ja ostaisin toisenkin jos löytäs vielä tuoreen ja vähän ajetun jostakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      85
      1768
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      120
      1174
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      62
      1050
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      936
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      74
      846
    6. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      79
      798
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      796
    8. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      790
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      43
      766
    10. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      757
    Aihe