olen ostamassa kyseisenlaista autoa on koneessa tai muualla joitai tyyppivikoja kuin kehno ruostesuojaus? missä maassa auto on tehty?
n15 1.6 sr viat?
3
338
Vastaukset
- alluvaanpäivää
Minulla oli 1.5 4D 2002 ja vikalistaa:
1 Nokka-akselin asennon tunnistin, 2 kertaa
2 Etujousi poikki
3 Ei käynnisty -2 - -6 asteen pakkasessa, 2 kertaa
4 Takajarrut laahaa
5 Ajovalolamppu kärähti, n. 3kpl/vuosi
Tämä tapahtui 4 vuoden aikana. - hyvin pelittää
Tuo edellisen vastaajan auto on kasattu briteissä eli ei ole "aito" nissani. Itselläni on juuri tuollainen 1,6l sr ja ei mitään moitittavaa. Ainoa "vika" oli kytkinvaijeri joka napsahti poikki mutta muuten ajo on ollut erittäin huoletonta :).
- sddfd
Ajanut 80tkm ja pakoputki mennyt. Sen lisäksi alkoi tulemaan vettä sisään. Tää on tyyppivika, mutta mitään tyypillistä kohtaa ei ole mistä se vesi sisään tulee. Jostain se kuitenkin aina tulee.
Ruostetta tulee tiettyihin paikkoihin aina, mutta se ei ole ihan niin suuri ongelma kun luulisi. Itse selvisin pikku paikkauksella eikä mistään muualta ole ruostunut. Helmoihin ja takapyörän päälle kotelon ulkopintaan tulee.
Tuulilasinpyyhkijän kampi lipsahtaa pois paikoiltaan tai menee rikki kaikista joskus, se maksaa 30e merkkiliikkeestä ja on itse vaihdettavissa ilman mitään autonkorjaustaitoja.
Kokonaisuutena arvostellen kuitenkin huolettomin auto ikinä ja ostaisin toisenkin jos löytäs vielä tuoreen ja vähän ajetun jostakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️851768Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu
Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia1201174YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä621050- 62936
Hyvin. Ikävää nainen,
Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan74846Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta
Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli79798Linnasuolla poliisi operaatio
Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/864606029796- 57790
Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin
Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.43766Missä kaikessa olet erilainen
Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.39757