olen ostamassa kyseisenlaista autoa on koneessa tai muualla joitai tyyppivikoja kuin kehno ruostesuojaus? missä maassa auto on tehty?
n15 1.6 sr viat?
3
352
Vastaukset
- alluvaanpäivää
Minulla oli 1.5 4D 2002 ja vikalistaa:
1 Nokka-akselin asennon tunnistin, 2 kertaa
2 Etujousi poikki
3 Ei käynnisty -2 - -6 asteen pakkasessa, 2 kertaa
4 Takajarrut laahaa
5 Ajovalolamppu kärähti, n. 3kpl/vuosi
Tämä tapahtui 4 vuoden aikana. - hyvin pelittää
Tuo edellisen vastaajan auto on kasattu briteissä eli ei ole "aito" nissani. Itselläni on juuri tuollainen 1,6l sr ja ei mitään moitittavaa. Ainoa "vika" oli kytkinvaijeri joka napsahti poikki mutta muuten ajo on ollut erittäin huoletonta :).
- sddfd
Ajanut 80tkm ja pakoputki mennyt. Sen lisäksi alkoi tulemaan vettä sisään. Tää on tyyppivika, mutta mitään tyypillistä kohtaa ei ole mistä se vesi sisään tulee. Jostain se kuitenkin aina tulee.
Ruostetta tulee tiettyihin paikkoihin aina, mutta se ei ole ihan niin suuri ongelma kun luulisi. Itse selvisin pikku paikkauksella eikä mistään muualta ole ruostunut. Helmoihin ja takapyörän päälle kotelon ulkopintaan tulee.
Tuulilasinpyyhkijän kampi lipsahtaa pois paikoiltaan tai menee rikki kaikista joskus, se maksaa 30e merkkiliikkeestä ja on itse vaihdettavissa ilman mitään autonkorjaustaitoja.
Kokonaisuutena arvostellen kuitenkin huolettomin auto ikinä ja ostaisin toisenkin jos löytäs vielä tuoreen ja vähän ajetun jostakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1053808Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe543141- 793087
- 192975
- 282764
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans52645- 522482
- 192237
- 602148
- 592026