Ajatuksienvaihto?

fiddle.fay

Hei,

En tykkää lokeroida itseni, mutta kai mä jonkunlainen eklektinen pakana olen :) Kukaan mun kavereista kuitenkaan ei ole, ja kaipaisin juttuseuraa tällaisista asioista. Kirjoitan jonkun verran netissä, erissä foorumeissa, mutta olisi eri asia, ihan kahden keskeinen keskustelu...

Olen 30 v, kohta 31 v, nainen ja elään onnellisessa parisuhteessa toisen naisen kanssa pk-seudulla. Meidän kanssa asuu myös neljä kissaa. Äidinkieleni on ruotsi, niin pahoittelen kirjoitusvirheittäni.

Avokki ei ole kovin kiinnostunut hengellisistä asioista, vaikka kyllä tukee minua. Hän pitää mua myös maan pinnalla kun välillä muuten hukkuisin ajatuksiini :)

Minulle tärkeetä on eläinten ja ihmisten oikeudet sekä tasa-arvo. Jos saisin valita _yhden_ asian, mihin yhteiskunta (Suomi) pitäisi panostaa, se olisi nuorten hyvinvointi ja mielenterveys.

Minua kiinnostaa uskonnot, psykologia, kriminologia, sosiologia ja filosofia.

Tykkään kirjoittaa, lukea ja tehdä käsitöitä. Katson myös tv-sarjoja ja surffaan netissä. Tykkään joskus myös käydä taide ja museonäyttelyillä. Tykkäisin käydä teatterissa, mutta liput sinne ovat ikävän kalliit, ja on vaikeeta löytää seuraa.

Jos kiinnostais mailata ja vaihdella ajatuksia, niin laitapa mailia osoitteeseen fiddle.fay (a) gmail.com

PS. Vaikka minä asun pk-seudulla, ei ole mikään väliä missä sinä asut. Tutustun mielelläni ihmisiin toisista paikkakunnistakin :)

1

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Häxa

      hei!

      Hassua, olen itse 31 v pk-seudulla naiseni ja kolmen kissan kanssa asuva noita-nainen :) Suosittelen sulle todella lämpimästi Lehto ry:n miittejä http://www.lehto-ry.org/tapahtumat.html. Siellä käy aikuisia, mukavia ihmisiä, pakanoita ja muita luonnonuskovia. Ei ole hirveän iso porukka joka kokoontuu. Yhteisretkiä ja ehkä jotain kursseja suunnitteilla ja ainakin todella mielenkiintoisia ja hauskoja keskusteluja. Tule mukaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      97
      1968
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      88
      1380
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1153
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1047
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      121
      1042
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      893
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      811
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      802
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      761
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      713
    Aihe