Ollaan tyytyväisiä kun otsikoidaan että sijoittajien saatavia leikataan 50%.
Jää veronmaksajille vähemmän lahjoitettavaa.
Sijoittajatahot ovat pankkeja jotka keräävät rahat pois samoilta veronmaksaja-asiakkailta - eli kansaa maksaa ja rikkaat kreikkalaiset porskuttaa, ostelee panssarivaunuja ja muita suojaamaan ettei rahoja haeta väkisin pois.
Kreikan pankkipuhallus
5
79
Vastaukset
- Egonomi2
Taidat olla Uppsalan ekonomeja.
- Kroope setä
Nordea sopivasti ilmoitti että lainat Suomessa kallistuvat.
Ruotsissa ilmeisesti ei. Sen lisäksi että rahoitetaan valmiiksi Ruotsia Nordean kautta niin nyt sekin kallistuu Kreikka-rahoituksen takia. - demari
Demokratia ja vastuullisuus on sitä, että muita ei jätetä pulaan. Jos muut jätetään pulaan niin lopulta jää itsellekin käteen mustapekka. Siksi Suomen etu ja velvollisuus on auttaa eteläeuroopan velkakriisissä olevia talouksia. Vaikka se merkitseekin rajua väliaikaista elintasoleikkausta myös Suomessa, niin lopulta se kuitenkin takaa korkean elintason jatkumisen meilläkin. Lyhytnäköinen itsekkyys ei ole nyt kenenkään etu!
- haist ite!
No just joo.... oliks tää provo vai oletko jotenkin yksinkertainen ja tyhmä?
Kalle Isokallio sanoi aamutvssä tosiasian; me jotka maksamme euroopan kovimpia veroja joudumme kustantamaan eteläeuroopalaisten menoja jotka eivät itse maksa veroja juuri lainkaan, eikä heillä ole samoja energiakulujakaan kuin meillä täällä kylmässä ja pimeässä pitkien matkojen pohjolassa.
Maksa sinä jos haluat minä en halua enkä enää ikinä äänestä demareja tai kokkareita!
- demari
Demarit ja jopa kokoomus ovat puolueita jotka kantavat yhteiskuntavastuunsa. Toisin on niissä puolueissa joita sinä imeisesti aiot äänestää. Valinta on sinun, mutta mieti tarkaan ensin, sillä myös äänestäjillä on vastuunsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad861391- 52997
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että370828- 151800
- 55709
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän124707- 51658
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38635- 76622
- 56604