Insinöörikaskun tekee tästä tilannekomiikka. Päälläni oli pitkä päällystakki, jolloin olemuksessani oli jotain herramaista.
Pelaan pelihallissa rahapeliä peliautomaatilla. Viereeni tulee vanhempi eläkeläismies, joka tokaisee: Mitä johtaja? En osannut sanoa siihen mitään.
Myöhemmin huomasin lehdestä leipomon toimitusjohtajan kuvan. Ymmärsin, että olin samannäköinen. Olisin voinut pelihallissa vastata eläkeläismiehelle: Yritän tästä hiukan leivän jatketta. Olen itse kaukana johtajasta.
Ray:n pelihallissa
mukamas johtaja
1
470
Vastaukset
- ts
ahaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261740
- 1051225
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1381091- 49999
- 130900
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni52887Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v240868Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?73757Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu55739Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla178739