Insinöörikaskun tekee tästä tilannekomiikka. Päälläni oli pitkä päällystakki, jolloin olemuksessani oli jotain herramaista.
Pelaan pelihallissa rahapeliä peliautomaatilla. Viereeni tulee vanhempi eläkeläismies, joka tokaisee: Mitä johtaja? En osannut sanoa siihen mitään.
Myöhemmin huomasin lehdestä leipomon toimitusjohtajan kuvan. Ymmärsin, että olin samannäköinen. Olisin voinut pelihallissa vastata eläkeläismiehelle: Yritän tästä hiukan leivän jatketta. Olen itse kaukana johtajasta.
Ray:n pelihallissa
mukamas johtaja
1
475
Vastaukset
- ts
ahaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 76959
- 119724
J-mies, miten voit olla niin varma siitä
että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp81705Jani Wickholm on kuollut
Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm54686- 42671
- 90608
Alan pikkuhiljaa olemaan sinut
sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante111563- 40513
- 41498
- 72473