Cpu fan error

Elikkäs asensin passiivisen cooleron koneeseni niin saan ilmoituksen cpu fan error
eli osaako joku kiva kaveri neuvoa miten ton saisi pois biosin kautta?
1312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Moi.

Jos yhtään englantia osaat, niin BIOSissa liikkuminen pitäisi sujua melkein tuosta vaan. Omassa ei-niin-uudessa masiinassa kyseinen asetus löytyy seuraavasti:
PC Health Status -> CPU FAN Fail warning -> Enabled/Disabled

Haeskelu auttaa myös, vaikka sitten hakulauseella 'cpu fan error bios'. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NoOneHate54 kirjoitti:

Elikkäs asensin passiivisen cooleron koneeseni niin saan ilmoituksen cpu fan error
eli osaako joku kiva kaveri neuvoa miten ton saisi pois biosin kautta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu