Mitähän mieltä täällä ollaan eri kuivurimerkeistä, oisko se Antti vai Arska vai Mepuko paree valinta ? Jonkinlainen kuivuri täytyis kumminkin laittaa , eikä ole tullut oikein kyseiseen asiaan perehdyttyä.
Kuivurit ??
1
1712
Vastaukset
- Jaaakkoooo
Lähinnä kait kauppapoliittinen juttu tuo kuivurimerkki, samat periaatteet pitkälti toiminnan suhteen.
Mulla itsellä on käytettynä ostettu Jaakko kuivuri, jolla lienee jotain (?) tekoa nykyisen Antin kanssa, hinta kuitenkin ratkaisi, kun vähän käytetty Jaakko oli kaupan, ostin sen.
Vaan sen neuvon nyt kyllä antaisin ihan omana kokemuksena, että kannattaa käydä muutamilla tiloilla katsomassa kuivureita ja vertailla sitten käyttäjien kokemuksien ja omien havaintojen perusteella. Se tilanne ja paljon muutakin aukenee paremmin, kun näkee käytännössä paikan päällä kuivurin. Itse kävin katsomassa n. 10 kuivuria maakunnassa ja oppia tuli paljon, eikä lisä katsominen olisi ollut lainkaan pahasta.
Isännät ovat yllättävän kekseliäitä ja pyörää ei kannata alkaa keksimään uudestaan, valmiita ideoita kannattaa hyödyntää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4166051- 855396
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484404- 523951
- 553781
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1783470Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1193244Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky633217Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse32366- 432289