Lämmityslaitteen säätimen valo

Kuinka sa vaihdettua?
2298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ota tukeva ote ja kiskaise vetämällä keskimmäinen säätönappula pois. Siellä syvällä reiässä näkyy polttimo josta et saa mitään otetta, mutta ota muoviletkun pätkä jossa on vähän pienempi reikä kuin polttimon lasi on. Lämmitä letkun pää lämpimäksi ja työnnä se polttimon päälle ja anna jäähtyä, nyt jäähtyneenä vedät sivusuunnassa polttimoa nyrjäyttäen irti. (kannattaa kokeilla ilman lämmitystäkin, voi onnista niinkin). Uuden polttimon saat kätevästi paikoilleen, kun lyhennät sen letkun noin 50 mm pitkäksi, polttimo kevyesti letkun päähän ja työnnät letkun reiästä polttimon kiinni jollain puu tapilla.

Äänestä

tai sitten purat vaan vähän enemmän niinkun minä tein omaan ja tutun ventoon..ei ole mitään ydin fysiikkaa :D kestää n.30min purkaa, vaihtaa polttimo ja kasata

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Taitamato kirjoitti:

Kuinka sa vaihdettua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu