Ancient Aliens vs. UFO-Hunters

Vastakkain

Ovat kyllä hyvinkin erilaisia luonteeltaan, mutta aiheenahan molemmissa ufot ja alienit. Huntershan tunnetusti päätyi tiettyjen puheiden takia kolmanteen kauteen, ja ancient sai sen kolmannen nyt myös täyteen. Kysyisin, jos valinta pitäisi tehdä niin kumpaa sarjaa seuraisit mieluiten jatkossa? ja millä perustein?

Itse kallistuisin Huntersin puoleen siitä syystä että mielestäni Ancient on joutunut raapimaan kolmanessa kaudessa jo niitä rippeitä kupin pohjasta, eli tullut jo tiensä päähän. Pidin kyllä sarjasta pääosin.

7

238

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • litsi

      Tuo UFO Hunters on vielä tuntematon sarja minulle, joten en voine vertailla. Täytyypä tutustua. Oletan kuitenkin nimen perusteella, että Ufo Huntersissa keskitytään tietoon tulleitten ufotapauksien tutkintaan?
      Joten, koska minä olen kiinnostunut myöskin arkeologiasta ja historiasta, mytologiasta jne. Ja yritän itsekin päästä ihan paikan päälle katsomaan näitä esiin tuotuja todisteita, jos se vain on mahdollista. Joten minä taidan nyt sitten kuitenkin nostaa tuon Ancient Aliensin ykköseksi. :) Netissä on myös Ancient Astronauts pätkiä yms. Mielenkiintoisia nekin.

      • Vastakkain

        Kyllä vaan, tunnettuja tapauksiahan ne tutkivat. Parhaita puolia sarjassa on mielestäni se kun enimmäkseen keskittyvät yhteen ainoaan tapaukseen jaksoa kohden. Vaikka lyhyt aikahan sekin on. Netistähän jokainen jakso löytyy, joten sieltä vain niitä kiintoisampia tapauksia valkkaamaan.

        Jos riittävän iso lottovoitto tai muuten yllättävä rikastuminen iskisi, niin mielelläni kävisin kyllä niitä molemmissa sarjoissa esiteltyjä paikkoja katselemassa ja fiilistelemässä.


    • 99,naintinain

      Liia vaikee :)

      Oon molempii katellu montaa jaksoo ja sillee. Tykkään niist vanhoist mysteereist ja on iha kiva ku ne tutkii iha niit ufohavaintojakii. Mun kyl pitäis heittää iha kolikkoo ja se mukaa sit vastaa, ku emmä kyl muute osaa päättää.

      Tasapeli, ku ne on nii erilaisii kummiskii.

    • Tiukka taisto. Näkemäni perusteella, jos ihan pakko valita, niin ancient aliensin valitsisin. Muinainen maailma kun on niin kiehtova, vaikka niistä alienista ei olisi tietoakaan.

    • liikaa mainoksia

      Jim-kanava lähettää Ancient astronauts-ohjelman aikana niin hirveästi ja tiheään mainoksia että ohjelma on rasittava katsoa.

    • SEn valitesn

      AA

    • Jaahas, nooh ihan katsottavia ohjelmiahan nuo ovat olleet. Sillehän ei voi mitään että tiedän ilmeisesti enemmän ufoista ja alieneista kuin ne heput yhteensä, mitäs sitä saakeli vie kursastelemaan.

      Pahana puutteena sarjoista puhuttaessa on se, ettei niissä ole yhtään hemaisevaa naista mukana. Sillä eihän se tyhjänpäiväinenkään selostus ole niin kamalaa kun se tulee suloisesta suusta, ja jopa ymmärettävää, kun harvemminhan sitä mitään painavaa asiaa naisen suusta kuulee muutenkaan.

      Olen sitä aliensin kolmattakin kautta katsellut ja yhdyn kyllä siihen että sarja rypee ja pahasti. Hunters päätyi kolmanteen kauteen muusta syystä kuin suosion hiipumisesta taikka kohteitten loppumiseen. Vaikka en oikein jaksa uskoa että haudattua sarjaa enää vuosien taon jälkeen heräteltäisiin henkiin, niin sitä katsoisin mieluummin jatkossa kuin nykyrataa jatkavaa aliensia.

      Näin minä, ufotietäjä numero yksi olen nyt sitten kantani ilmaissut tähän asiaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      41
      1992
    2. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      90
      1035
    3. Kysymys miehille ...

      Kertokaapas miehet, että miksi monille miehille on niin hirveän tärkeää määritellä mitä mies saa tehdä ja mitä ei ja mil
      Sinkut
      292
      897
    4. Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli

      Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii
      Maailman menoa
      295
      824
    5. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      75
      810
    6. Itsensäpaljastelija

      Mikä juttu tämä nyt on. Ulkomaalainen ahdistelee naisia simpsiöllä Ei pysty lukea Lapuansanomista juttua loppuun asti. O
      Lapua
      49
      809
    7. Hyvää yötä.....M

      Miten me edettäs...............
      Ikävä
      69
      704
    8. Mikä sua vaivaa

      @?
      Ikävä
      90
      665
    9. Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut

      Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty
      Ikävä
      63
      648
    10. Oot kaunis ja fiksu

      Ja pidän susta kovasti. Tiiäppä se.
      Ikävä
      33
      613
    Aihe