Ancient Aliens vs. UFO-Hunters

Vastakkain

Ovat kyllä hyvinkin erilaisia luonteeltaan, mutta aiheenahan molemmissa ufot ja alienit. Huntershan tunnetusti päätyi tiettyjen puheiden takia kolmanteen kauteen, ja ancient sai sen kolmannen nyt myös täyteen. Kysyisin, jos valinta pitäisi tehdä niin kumpaa sarjaa seuraisit mieluiten jatkossa? ja millä perustein?

Itse kallistuisin Huntersin puoleen siitä syystä että mielestäni Ancient on joutunut raapimaan kolmanessa kaudessa jo niitä rippeitä kupin pohjasta, eli tullut jo tiensä päähän. Pidin kyllä sarjasta pääosin.

7

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • litsi

      Tuo UFO Hunters on vielä tuntematon sarja minulle, joten en voine vertailla. Täytyypä tutustua. Oletan kuitenkin nimen perusteella, että Ufo Huntersissa keskitytään tietoon tulleitten ufotapauksien tutkintaan?
      Joten, koska minä olen kiinnostunut myöskin arkeologiasta ja historiasta, mytologiasta jne. Ja yritän itsekin päästä ihan paikan päälle katsomaan näitä esiin tuotuja todisteita, jos se vain on mahdollista. Joten minä taidan nyt sitten kuitenkin nostaa tuon Ancient Aliensin ykköseksi. :) Netissä on myös Ancient Astronauts pätkiä yms. Mielenkiintoisia nekin.

      • Vastakkain

        Kyllä vaan, tunnettuja tapauksiahan ne tutkivat. Parhaita puolia sarjassa on mielestäni se kun enimmäkseen keskittyvät yhteen ainoaan tapaukseen jaksoa kohden. Vaikka lyhyt aikahan sekin on. Netistähän jokainen jakso löytyy, joten sieltä vain niitä kiintoisampia tapauksia valkkaamaan.

        Jos riittävän iso lottovoitto tai muuten yllättävä rikastuminen iskisi, niin mielelläni kävisin kyllä niitä molemmissa sarjoissa esiteltyjä paikkoja katselemassa ja fiilistelemässä.


    • 99,naintinain

      Liia vaikee :)

      Oon molempii katellu montaa jaksoo ja sillee. Tykkään niist vanhoist mysteereist ja on iha kiva ku ne tutkii iha niit ufohavaintojakii. Mun kyl pitäis heittää iha kolikkoo ja se mukaa sit vastaa, ku emmä kyl muute osaa päättää.

      Tasapeli, ku ne on nii erilaisii kummiskii.

    • Tiukka taisto. Näkemäni perusteella, jos ihan pakko valita, niin ancient aliensin valitsisin. Muinainen maailma kun on niin kiehtova, vaikka niistä alienista ei olisi tietoakaan.

    • liikaa mainoksia

      Jim-kanava lähettää Ancient astronauts-ohjelman aikana niin hirveästi ja tiheään mainoksia että ohjelma on rasittava katsoa.

    • SEn valitesn

      AA

    • Jaahas, nooh ihan katsottavia ohjelmiahan nuo ovat olleet. Sillehän ei voi mitään että tiedän ilmeisesti enemmän ufoista ja alieneista kuin ne heput yhteensä, mitäs sitä saakeli vie kursastelemaan.

      Pahana puutteena sarjoista puhuttaessa on se, ettei niissä ole yhtään hemaisevaa naista mukana. Sillä eihän se tyhjänpäiväinenkään selostus ole niin kamalaa kun se tulee suloisesta suusta, ja jopa ymmärettävää, kun harvemminhan sitä mitään painavaa asiaa naisen suusta kuulee muutenkaan.

      Olen sitä aliensin kolmattakin kautta katsellut ja yhdyn kyllä siihen että sarja rypee ja pahasti. Hunters päätyi kolmanteen kauteen muusta syystä kuin suosion hiipumisesta taikka kohteitten loppumiseen. Vaikka en oikein jaksa uskoa että haudattua sarjaa enää vuosien taon jälkeen heräteltäisiin henkiin, niin sitä katsoisin mieluummin jatkossa kuin nykyrataa jatkavaa aliensia.

      Näin minä, ufotietäjä numero yksi olen nyt sitten kantani ilmaissut tähän asiaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2152
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1815
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      238
      1314
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      960
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      88
      950
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      875
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      139
      824
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      740
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      726
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      709
    Aihe