.....minusta tuntuu et ala kohta vihata itteeni! ei kukaan mun kaveri ymmärrä...tai ne vain sanoo että mullahan on kaikki ihan kunnosa. olen omasta mielestä ruma ja läski. minulla on myös poikaystävä jota rakastan yli kailen. hänen mielestä olen kaunis ja varmaan laiha.
olen joku 170 pitkä ja ala-asnteella sekin vaikutti siihen koska olin aina luokan pisin. minun poikaystäväni on minua jokin 10 sebttiä pitempi ja jaksaa nostaa minut. joskus mietin miksi teen niin mutta aina kun hän nostaa minut alan kiljua ja huutaa: elä lopeta laske alas... enkä itksekkään tiedä miksi . mutta aina kun hän kysyy: miksi? minä sanon syyksi että olen läski. olen myös päättänyt alkaa urheilemaan koska en harrasta mitään mutta en saa otettua itseäni niskasta kiinni. olisi ihanaa jos löytäisin ihmisen joka auttaisi minua
olen joku 170 pitkä ja ala-asnteella sekin vaikutti siihen koska olin aina luokan pisin. minun poikaystäväni on minua jokin 10 sebttiä pitempi ja jaksaa nostaa minut. joskus mietin miksi teen niin mutta aina kun hän nostaa minut alan kiljua ja huutaa: elä lopeta laske alas... enkä itksekkään tiedä miksi . mutta aina kun hän kysyy: miksi? minä sanon syyksi että olen läski. olen myös päättänyt alkaa urheilemaan koska en harrasta mitään mutta en saa otettua itseäni niskasta kiinni. olisi ihanaa jos löytäisin ihmisen joka auttaisi minua
Vastaukset 17
Vanhimmat
Muaki häritsee jo se jos joku poika koskee koska pidän itseäni lihavana. Tai jos joku nostaa minut ilmaan. Olen normaalipainossa mutta silti ahdistaa.
Mikä on painosi?
joku vähä yli 60...sun??
Painan noin 52-55 kiloa (tällä hetkellä ei ole mahdollisuutta käydä vaa`alla) mutta olen lyhyt. Painoindeksisi on pienempi kuin minun.
Hei, tiiän tunteen, mut oon joutunu jo tohon itteni vihaamiseen. Tota voi estää kertomalla poikaystävälles tosta, ehkä se älyis kehuu sua useemmin. Keero kavereilles, tee kaikkes ettei se iske päälle. Jos se iskee, viillät mielummi rantees auki ku nouset ylös sängystä.
Vihaan itteeni ja haluun kuolla. Kaikki sanoo että oon kaunis ja nätti ja mukava. Ai paitsi ne tost naapurikoulust. Nii ja nuo miun luokkalaiset. Nojoo joka tapaukses, tiiän tunteen. Netistä löytää sivuja jotka auttaa tollasessa.
kiitos kauheesi.. musta ois TOSI kiva jos voitaisiin tutustuu niin voitas pitää yhteyttä ja koittaa auttaa/huolehtii toisista! niin jos voitas mitenkään tutustuu paremmin ja silleen..
...ja lisäystä tähän on se että mun poikaystävä on jo kerran jättänyt mut sen takia että et pidä itestäni tai no sen takia että mua ahistaa ja masentaa aina välillä! en haluis menettää sitä muttakun se ei tykkää tälläsista jutuista yhtään niin mitä mää teen..pittääkö mun jättää se vai olla vaan puhumatta sille tästä koska oon koittanu saaha sen ymmärtämään mutta ei se muutaku noidu.. ;(
onks siul like_that jtn sähkärii jossei ois siun oikeeta nimee ? Ainaki näi aluks mentäs nimimerkeillä.. : ) Pystysitköhä laitttaa miulle johoki yksityisesti viestii ?
näin poikana on sanottava et se muuten harmittaa kun ei tyttis usko kun sille sanoo sen olevan hyvän näkönen ja laiha. alkaa olemaa keinot vähis ja toinen vaa sanoo että kato ny tätäki läskijenkkakahvaa jne vaikka on ihan pelkkää nahkaa. haluisin auttaa sitä mut en osaa kun kaikki joko ymmärretää väärin tai sitte ei uskota =( ei jaksais joka ilta koulusta ku on päässy niin heti alottaa jokapäiväistä "lohduttamista" ku ei oo mitään vikaa ees. tuntuu et kaikki aika menee vaan itkemiseen
no mut sää sentää koitat lohuttaa sitä mää en ees puhu tästä koko jutusta sille ja jos puhun nii sitä ei näytä kiinnostavan...
Nii mut ootko ikin miettiny et jos onnistusit sanoo sen jotenki oikeesee aikaa ja sillei uskottavasti..? Mut miun poikaystävä kans on vähä ärsyyntyny tuohon....
no siiis...en tiiä!!! en ees puhu sille tästä jutusta muttaku sillonko puhun nii se ragettaa..
ja Nash^^ ei mull oo mitn sähkärii jos ei näy oikeeta nimee...
Olen itse poika ja minua ahdistaa suuresti kun tyttöystävälläni on huono itsetunto ja aina hän haukkuu itseään ja kun sanon hänelle että hän on kaunis hän vain väittää vastaan ja vaihtaa heti puheenaihetta ja välil se on niin masentunut itsestään että itkee olen yrittänyt tukee häntä mutta se rupee jo aivoon kun joka päivä se valittaa ja olen jankannu monta kertaa et "olet oikeasi hyvin kaunis mä en ikinä valhtelis sulle" ja muuta sitten se ei uskalla olla ilman vaikka paitaa tai pelkällä topilla
Olisiko jotain vinkkiä miten puhua asiasta kun en viittis suututtaa sitä enkä masentaa enää lisää koska rakastan häntä niiiiiiin paljon:(
hmm...ootko koittanu vaikka sellasta että meet sen kans peilin eteen ja sanot sille et: "kato nyt oot kaunis ja laiha. sussa ei oo mitään vikaa"
ihana kuulla ku sääki lohutat sun tyttöystävää..mut mitä mää teen?? mun poikaystävä aina ragettaa mulle ku sanon sille koko asiasta mittään!
Noo voishan tota kokeil kokeiles puhuu sille asiasta ja saada se kiinnostuun ja voisit vaikka pyytää jotain ystävää avuksi alottakaa yhdessä vaikka juoksu harrastus tai kysy vaikka poikaystävälts jos yhessä rupeisitte vaikka lenkkeileen
Hei rakkaat ihmiset. Te kaikki olette kauniita ja teitä rakastaa useampi kuin yksi ihminen!!! Muistakaa se!
nonni nyt sitte se poikaystävä jätti ja käyny parikertaa itsemurha mielesä..se jätti viimeviikolla ja en vielläkään pysty nauramaan niinkuin yleensä ;((
lol oikeesti menee hermot teijän vitun itkupellejen kans mää ainaki ra,kastan itteeni!! ja jos on nii paha elämä nii pyyä isältäs munaa koska se auttaa oma iskä ainaki antaa koska mun äiti on kuollu ihan hyvä khyllä koska se oli ruma! no mutta jos ei muuta oo nii menee kylille alasti ja sitte saa ainaki joltaki!!