Minkälaiseksi on muuttunut esim. westiellä, cairnilla karva sen jälkeen kun olet muutaman vuoden leikannut saksilla trimmattaessa? Onko ihon kuntoon ollut vaikutusta leikkaamisella? Vai onko muuttunut ollenkaan.
Vastaukset mielellään sellaisilta joilla on omakohtainen kokemus, eikä arvailua mutu tuntumalla.
Karkeakarva
asiaa miettinyt
1
146
Vastaukset
- gfjhjjuyutyuutyutyrr
NO omannut karkeakarvaisia trimmattavia ja ekan koiran turkin leikkasin, meni kiharaan ja värit sameni. Iho ok.
Toisen koirani nypin mutta hieman liian pehmeä turkki joten tein puolitrimmin lopulta ja näytti lähestulkoon samalta kuin nypittynä. Aluksi nypin pitkään kunnolla mutta kun ikää tuli ja turkki ei monien vuosien jälkeen muuttunut ns.kunnolliseksi päädyin puolittaiseen eli päältä nypin ja muualta leikkasin..
Minusta päinvastoin iho ärtyi enemmän nyppimisestä kuin leikkaamisesta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161