Tuleeko tästä GeoSentricistä enää koskaan mitään?
Tässä joku kuukausi sitten ostin aamuporoissa firman osakkeita 50000 kpl (500€) ja onhan sillä baarissa kiva kerskailla kavereille olevansa 50k osakkeen omistaja, mutta onko näillä enää koskaan mitään muuta arvoa?
Netin keskustelupalstoilla on aika hiljaista ja viimeisimpiä kommentteja on tullut puolisen vuotta sitten GeoSentriciin liittyviin aiheisiin. Yhtiö tiedottelee satunnaisin väliajoin kapulakielisellä tekstillä suunnatuista osakeanneista ym. mutta mitään konkreettista merkitystä näillä oudoilla kaupoilla ei tunnu olevan.
Ja nyt näyttää olevan mahdollista, että osakkeet kokevat käänteisen splitin suhteessa 10:1.
Kaatuuko tämä firma vai vieläkö suosta voi nousta? 
Ainakaan kovin paljoa huonommin ei voi enää mennä. Aloitteleville riskisijoittajille ehkä hyvä vaihtoehto, kun vaihtoehdot ovat totaalinen loppu tai voittoa voiton perään.
GeoSentric - joko nousee?
3
232
Vastaukset
- ammattilainen
Mä olenkin ihmetellyt kuka tollo Geosentin osakkeita ostaa. Nyt sekin selvisi. Sait sentään jotain iloa 500 eurostasi, mutta kalliiksi tuli. Itse olisin ostanut sillä rahalla vaikka hienoja konjakkeja ja viinejä ja juonut ne nautiskellen, mutta sulle riitti kavereille elvistely. Toivottavasti he eivät ymmärrä sijoittamisesta mitään, muuten nauravat sulle selkäsi takana.
terv. 10 vuotta firman asioita hupimielellä seurannut - ammattilainen
Etkö sä saatanan idiootti tajua että jos myyntilaidalla on kymmeniä miljoonia osakkeita yhden sentin myyntihinnalla, niin se meinaa sitä että ei ehkä kannata rynnätä ostamaan! Jotain saattaa olla pielessä!!
Ja nämä "kapulakieliset oudot suunnatut annit"! SAATANAN IDIOOTTI!!! Justiinsa suunnatussa annissa myytiin "isoille pojille" USEITA MILJARDEJA osakkeita 0,04 sentin hinnalla!!! SIIS nolla pilkku nolla neljä senttiä!! Sinä maksoit osakkeistasi 25 kertaa enemmän!!
Voi vittu mikä tollo, mutta omiapa olivat rahasi. - Jispe
Joillakin sitä hilloo on enemmän ja silloin on helpompi mällätä!
 
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1245231Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1874961"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste853444Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1072986Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan242312Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2411747Toivottavasti odotat minua
Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.821315- 991299
 Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.741010Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä
Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.96937