VAIHTAKAA KIIEESTI

Pete from Hesa

Siis herra jestas käy sääliksi DNA - asiakkaita jos vielä olette. En yhtään ihmettele noita Sergei epäilyksiä, itse jouduin turvautumaan poliisin apuun DNA-sotkujen selvityksissä.

Miten voi tänä päivänä tällainen firma vielä Suomessa toimia, jopa Saunalahti loistaa hyvyydellään tällaisen firman rinnalla. Riistäjä Sonera on jo KUNINGAS!

USKOKAA IHMISET - tiedän mistä puhun. Pete

6

353

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaihdoin DNA:n koti.

      Siis vaihdoin pari kuukautta sitten tähän Dna:n kotiluuriin lankapuhelimen ja mitä sainkaan??? Alkoi tulemaan minulle tuntemattomasta 044 alkuisesta numerosta puheluita, joista ei kukaan puhu mitään, vain luuri lyödään kiinni. En ole lainkaan soittanut takaisin tuohon minulle outoon numeroon, eikä tuota numeroa löydy tiedusteltaessa. Tänäänkin oli tullut kaksi puhelua poissa ollessani ja lähes joka päivä näitä tulee. Jopa joku tekstiviestikin oli tullut, mutta ei me edes sitä avattu, kun me ei olla kerrottu kenellekään tuttavalle, että meidän "lankapuhelimeen" voisi lähettää tekstiviestejä.

      Onko toisilla samanlaisa kokemuksia?

      • Vaihdoin DNA:n koti.

        Sen verran edistystä asiassa, kun tein DNA:lle reklamaation asian suhteen, kun vielä lupasin antaa asian poliisille, niin jostain (?) syystä ne 044 alkuiset puhelut loppuivat, joista ei koskaan puhuttu mitään, tai yhden kerran kysyttäessä, että onko siellä joku, niin vastattiin ON ja laitettiin luuri kiinni. Siis ne hälärit loppui nyt ainakin toistaiseksi, eikä samaisesta numerosta ole tullut tekstiviestiäkään enään, oli sitten syy missä hyvänsä, vaikka DNA väitti meille kirjallisesti, etteivät he voi tehdä asiakkaidensa kanssa mitään.


      • Vaihdoin DNA:n koti.
        Vaihdoin DNA:n koti. kirjoitti:

        Sen verran edistystä asiassa, kun tein DNA:lle reklamaation asian suhteen, kun vielä lupasin antaa asian poliisille, niin jostain (?) syystä ne 044 alkuiset puhelut loppuivat, joista ei koskaan puhuttu mitään, tai yhden kerran kysyttäessä, että onko siellä joku, niin vastattiin ON ja laitettiin luuri kiinni. Siis ne hälärit loppui nyt ainakin toistaiseksi, eikä samaisesta numerosta ole tullut tekstiviestiäkään enään, oli sitten syy missä hyvänsä, vaikka DNA väitti meille kirjallisesti, etteivät he voi tehdä asiakkaidensa kanssa mitään.

        Olipa turha tuulettaa, samasta numerosta soitot jatkuu, numeron loppuosa on muuten 700 ja alku 044, on vissiin mentävä poliisin puheille. Eihän tästä tule mitään, nyt on taktiikka hieman vaihtunut, muutama sana sanotaan ja luuri lyödään kiinni. DNA:n vastaus oli aika yhtä tyhjän kanssa, on aika kummallista, jos he eivät muka voi tehdä asialle mitään?


    • XDXDLOLOLXDXD

      Vittu mitä jänishousuja te ootte. jos mulle joku soittaa eikä puhu mitään ni yritän rohkeasti soittaa takasin ja selvittää kuka siel toises pääs on!
      "Jopa joku tekstiviestikin oli tullut, mutta ei me edes sitä avattu,"
      Voi lol ei ees tekstiviestiä uskalla avata ja lukea?! luuletko et sielt tekstiviestistä tulee joku psykopaatti läpi?? Se voi hyvinkin olla asennus tekstiviesti mitä yleensä tulee kun uuden puhelimen hankkii.

      • Vaihdoin DNA:n koti.

        Sen verta pohjaa, että yhden yli tonnin aiheettoman puhelinlaskun olen maksanut ja tapellut operaattorin kanssa tuosta aiheettomasta laskusta. Joten en mene soittelemaan tuntemattomiin numeroihin, joista ei osata puhua minulle mitään, vaan laitetan luuri kiinni.
        Asennustekstiviesti tuli ja se avattiin tietty, muita en ala availemaan sen kummemin tuon kotiluurin osalta, koska tuo kotiluuri on vanhan lankapuhelimen numerolla, emmekä ole sitä kenellekään tuttavalle informoineet, että siihen voi lähettää tekstiviestin. Eli siihen ei pitäisi tulla tekstiviestejä.


    • pettynyt asiakas

      DNA on huonoin mahdollinen vaihtoehto: sieltä ei saada edes laskuja postitettua asiakkaille, koska tehtävä on ulkoistettu jollekin toiselle firmalle. Karhukirjeet DNA postittaa itse, joten ne tulevat yleensä ajallaan. Viimeistään tässä vaiheessa on valitettava laskun puuttumisesta DNA:lle k i r j a l l i s e s t i, enkä tarkoita tällä heidän sivustollaan olevia palvelulomakkeita, joita eivät ehdi lukea, vaan sähköpostiviestiä tai kirjettä, jotta voit jälkikäteen todistaa pyytänesi laskua. Lisäksi on joka kuukausi valitettava laskun pitkästä viipymisestä "postissa" myös kuluttajalautakuntaan sekä postille osoitteeseen [email protected]

      Tämä siksi, että DNA siirtää postittamattomat haamulaskunsa Internetissä suoraan Intrumin perittäväksi, eikä siinä vaiheessa tahdo enää lukutaitoisia henkilöitä DNA:lta löytyä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      122
      5145
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      30
      3678
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2460
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1578
    5. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1560
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1524
    7. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      23
      1411
    8. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1302
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1208
    10. Olen oikeasti aika mukava

      Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.
      Ikävä
      22
      1127
    Aihe