Corolla Verso vetoakselit uusiksi!

Piti ne sitte vaihtaa ku alkoi rohiseen! Viime talvena rasvat vaihtoivat ku pakkasella äänti. -07 diesel ajettu 135 tkm. Takuuseen meni!!!
83008
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Samaa vikaa täällä myös. Onneksi tosiaan takuu hoiti lastentaudin kuin pitääkin. Ylipäänsä palvelu on toiminut erittäin tehokkaasti kun vikaa on tullut!

Äänestä
  • Seuraavan vaihdon joudut sitten maksamaan itse. Koneet tekevät osia, joten jos yhdessä vetarissa on ongelma, ongelma on oletettavasti kaikissa saman valmistuserän vetareissa. Olisi kaikkien kannalta parempi kun tulisi sitä laatua heti ensikerralla.

    Äänestä

Ongelma on siis rasvassa, kun turkin pojat panee liian jäykkää. Minulla pantiin uudet rasvat, mutta oli liian löysää, joten tuli ulos ja sitten meni vetonivel vaihtoon. uudessa nivelessä taas rohisi, mutta ei viitsi uusia kun saa liian löysää rasvaa ja vanteet tuhrautuu. ja antaa rohosta pakkasella 25 astetta, mutta ei sen alle.

Äänestä

Omassa -05 rollassa vetarit paukkuivat mutkissa uudekseltaan. Annoin asian olla ja odotin josko rikkoutuvat. Eivät ole rikkoutuneet ainakaan vielä 180 tkm myöhemmin. Rutinakin on hävinnyt vuosien saatossa.

Äänestä

Mulla 04 ja nyt ropisee niin pirskatti että sieluun ottaa, onko vain mahdollista vaihtaa murros vai koko juttu

Äänestä

Toyotan takuu on vaan toiminu.

Äänestä

Mulla hajos se vasemman akselin keskellä oleva murikka - lie joku värinän poistaja? Onko pakko olla? Ei täristä.

Äänestä
  • Jouduitteko maksamaan puolet rempasta kun tuli "parempaan kuntoon"? Eurooppalaisella kansanautomerkillä ja maahantuojalla on tällainen käytäntö ollut jo vuosia vaikka merkin omaa suunnittelu- ja laatumokaa on parsittu. Iloista maksajaa VW- huolto rakastaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Meikäläinen77 kirjoitti:

Piti ne sitte vaihtaa ku alkoi rohiseen! Viime talvena rasvat vaihtoivat ku pakkasella äänti. -07 diesel ajettu 135 tkm. Takuuseen meni!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu