ostin uuden ipad kakkosen

ja en nyt ymmärrä että miten pääsen "taaksepäin" siirtymään, jos minulla on vaikka itunes auki tässä, jos painan siitä näytön alapuolella olevasta ympyrästä missä on sellainen neliön kuvio sisällä niin se kyllä menee ihan alkuun mutta ei sulje sitä... enkä löydä mitään millä sulkeakaan tätä, siis musiikki jää soimaan kun painan siitä ympyrästä niin siitäkin tiedän että se on edelleen auki päällä.
8145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Oma vika,mitäs läksit.

Äänestä

Kyllä siinä softassa on ihan ne Play/Pause kuvakkeet. Niistä soitto pysähtyy.

Softaa ei ole välttämätön lopettaa, käyttis lopettaa sen jos et käytä ja muistitilaa tarvitaan muulle ohjelmalle.

Paina kahdesti siinä ympyrästä ja ruudun alareunaan tulee lista auki olevista ohjelmista. Paina sormella yhtä niistä vähän pidempään ja niiden vasempaan yläreunaan ilmestyy ympyrä, jonka sisällä ruksi, siihen kun tökkäät, appsi lopettaa.

Lataa vaikka iTunes Storesta iPadin käyttöohje iBooksiin ja lue se.

Äänestä

ostin muutama päivä sitten ipad 2. Se toimi hyvin aluksi. nyt sen ikkunaan on ilmestyny teksti jossa lukee: palvelinidentiteettiä ei voida varmentaa... haluatko silti jatkaa ? sitten siinä on vaihtoehdot: kumoa, lisätiedot ja jatka. Panaessani mitä tahansa nappulaa se näyttää, että olen pananu sitä( vaihtoehto kohta tummenee) mutta MITÄÄN ei tapahdu. en pysty painamaan mitään ipadin näytöllä. MItä teen ?! Olen kokeillut jo kaikenlaista

Äänestä

Ne Applen laitteet on "kuulema", niin hyviä ja helppokäyttöisiä;D
Ostakaa lisää niitä hyviä ja "HALPOJA" laitteita!

Äänestä

Kyllä papplen laitteet on varmaan helppokäyttöisiä, mut ku mää oon niiin tyhmä etten osaa....

Äänestä
  • hahahha applen siis

    Äänestä

Ja tää uusin iPad kuumenee niin ettei käsissä pysty pitämään perk...!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mässytt kirjoitti:

ja en nyt ymmärrä että miten pääsen "taaksepäin" siirtymään, jos minulla on vaikka itunes auki tässä, jos painan siitä näytön alapuolella olevasta ympyrästä missä on sellainen neliön kuvio sisällä niin se kyllä menee ihan alkuun mutta ei sulje sitä... enkä löydä mitään millä sulkeakaan tätä, siis musiikki jää soimaan kun painan siitä ympyrästä niin siitäkin tiedän että se on edelleen auki päällä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu