Java ei toimi

Latasin tänään Mozillan jolla saan auki sivut, joille IE ei millään minua päästänyt ( kirjasi jakuvasti ulos) mutta Javaa en saa siellä millään toimaan.
Näyttöön tulee teksti
Java R... E... cannot be loaded from
4298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • ... tuon kysymyksen ja vastauksen löysin minäkin mutta ei ollut apua minulle, en oikein ymmärtänyt vastausta...

    Äänestä

  • jonnalai kirjoitti:

    ... tuon kysymyksen ja vastauksen löysin minäkin mutta ei ollut apua minulle, en oikein ymmärtänyt vastausta...

    ohjauspaneeli - java plugin - browser -
    x mozilla/netscape?

    Äänestä

Sain javan lopulta kokonaan toimimaan, löysin veilä lisää ohjeita ed. mainituilta sivuilta ja lisäksi piti muuttaa merkistökoodausta, että sain kaikki osat näkymään.
Kiitos avusta !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jonnalai kirjoitti:

Latasin tänään Mozillan jolla saan auki sivut, joille IE ei millään minua päästänyt ( kirjasi jakuvasti ulos) mutta Javaa en saa siellä millään toimaan.
Näyttöön tulee teksti
Java R... E... cannot be loaded from

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu