Voiko...

Voiko kissalleni antaa jotain kuivaa ruokaa?
Kissani on jo kohta 15 vuotta ja jaksaako kissamme enää syödä sellaista?

Kiitos jo etukäteen =)
3250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Voi antaa. Senior-ruokaa esim. Nutroa tai vaikkapa Royal Caninia. Eläinkaupassa osaavat varmasti neuvoa. :)

Äänestä
  • Kiitos sinulle ruipelo!
    Kaikki on niin ilkeitä minulle että minä olin jo ihan hermostunut, varsinkin (kanit) sivulla!

    Äänestä

  • Jonneli kirjoitti:

    Kiitos sinulle ruipelo!
    Kaikki on niin ilkeitä minulle että minä olin jo ihan hermostunut, varsinkin (kanit) sivulla!

    , että sulle on oltu ilkeitä Kani-palstalla kun kävin lukemassa niitä viestejä. Teettää nyt kanilla poikasia, että saa kerättyä rahaa The Sims-pelejä varten. Toivottavasti se oli vitsi. Ja huono sellainen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jonneli kirjoitti:

Voiko kissalleni antaa jotain kuivaa ruokaa?
Kissani on jo kohta 15 vuotta ja jaksaako kissamme enää syödä sellaista?

Kiitos jo etukäteen =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu