Kokemuksia?
Vastaukset 2
- lomailija
Hyvä paikka!
Riu Funana oli todella siististi pidetty, ilmastointi pelasi kuin unelma eikä ollut mitään sähkö- eikä vesikatkoja (vähän matkan päässä toisessa hotellissa oli kuulemma ollut ongelmia molempien kanssa). Palvelu oli moitteetonta ja ruoka hyvää. Myös iltaohjelmat olivat ihan hauskoja ja monipuolisia. Teemaravintoloihin kannattaa tehdä varaukset melkein heti loman alussa, monet kehuivat etenkin Aasialaista ravintolaa.
Hotellialue oli monipuolinen ja tekemistä riitti. Rannalla melko kova aallokko koko viikon, mutta allasalue oli iso. Lämpimästi voin suositella myös Manta Diving -sukelluskeskusta hotellin lähellä jos sukeltaminen yhtään kiinnostaa. Jos matka on Finnmatkojen kautta, niin kannattaa mennä ainakin Jeeppi-safarille ja Santa Marian tutustumiskävelylle.- Lomailija 1
Funana on todellakin siisti hotelli. Meidän siellä ollessa ilmastointi lakkasi toimimasta ja sitä kesti n. vuorokauden, mutta huoneen katossa oleva hämmennin helpotti tilannetta.
Ruoka oli, ei loistavaa, mutta hyvää. Buffet pöytä monipuolinen. Monena iltana oli tarjolla aperitiiveja käytävällä illalliselle mennessä:)
Afrikkalainen teemaillallinen ei ollut kummoinen, Cabo Verde OK.
Me voimme myös suositella FM:n jeeppisafaria.
Tältä sivustolta löytyy toinenkin Riu Funana ketju, jossa paljon lisää tietoa. Jos on vielä kysyttävää koitan vastailla. Mukavaa ja lämmintä lomaa=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45697
- 20649
- 53608
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit47582- 46569
- 76566
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132548- 41512
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan183504