Olen menossa kesällä naimisiin.. Löytyisköhän Forssasta jotakin suht, edullista juontajaa/esiintyjää juhliin..Isommilta paikkakunnilta varmaan löytyisi paremmin.
Esiintyjät?
morsian82
141559
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
siitä jo niin aikaa on kun Vorssasta lähdin, mutta eikö siellä vaikuta edelleen se trubaduuri ja laulun tekijä.
Turkka Mali. ? Sillähän oli aina hyviä juttuja ja tietääkseni ei ole kallis julkkis
polyfonic wedding band häämusiikkia hääkansalle
Turkka Mali on vähän mennyt juttu jo!! koita googlettaa ku sellanen on keksitty
joo ei ole -82 juttu enää ja melko kallis ja "sitä samaa tulee" ei sitä kaikki jaksa kuunnella.
Tsekkaa tämä: http://www.oldstars.fi/
Musiikkia laidasta laitaan, tilaajan toiveiden mukaisesti.
Näin ne kesällä parillakin keikalla, ja homma näyttää toimivan.
Tämä bändi osaa oikeasti soittaa!
Mä voin tulla esiintymään häihisi edullisesti. Olen 58-vuotias jonglööri ja minulla on kokemusta esiintymisestä ja yleisön hauskuuttamisesta jo -70 -luvulta lähtien.
Olen jonglöörausta harrastanut kananmunilla, mandariineilla ja moottorisahoilla joita en peukalon menetettyäni kuitenkaan nykyisin pidä käynnissä shown aikana.
Meriittilistallani on myös maakunnallisten pierukilpailujen voitto vuodelta 1981 ja ensi kesänä Utajärvellä pidettävään pierukilpailuun jo ilmoittauduinkin. Osaan soittaa pieremällä häämarssin 2 ensimmäistä säkeistöä. Palkaksi minulle käy kunnon boolitarjoilu hääpäivän aikana. Hernekeittoa tosin saisi myös löytyä pöydän
antimista jotta saadaan vedettyä varman pälle säkeistöt loppuun!
Hieno homma kun löytyi kunnon viihdyttäjä, boolia ja hernerokkaa saat niin paljon kuin napa vetää kunhan ite vedät kunnon setin!
Meillä on mahtava orkeesteri ! Tässä olisi tarjolla kaksi suomettunutta 15 vuotiasta venäläispoikaa. Soitamme moottoreilla suomalaisia sikermiä. Käytössämme venäläinen mopo, lada sekä balalaikka. Palkaksi melle käy suklaa ja juhlien tähteet. Emme ole nirsoja !
No jos joku on menosa talvela naimisin ja juhla tilojen putket jääty, voi meiltä tilata putki palvelu ja. Isäni Jori on putki mies vaikka sekava vodkaa juo, saadaan siltä hiustenkuivaaja lainaan. Olemme laihoja poikia, jos tilat ovat ahtaat ei meille tuota vaikeuksia kulkea talon kivi jalan ilmasto inti aukoista lämmittämään putkia auki. Harjaantumattomampi silmä mitä itellä tai teillä ei huomaa, että pidämme likaisista ja ahtaista paikoista.
Meidän orkesterille on kerty nyt paljon tilityksiä mappiin. Ennen Äitien päivää myymme tilitetyt palkat hyvä uskoisille ja matkusta me rahoine me junalla äitie me luokse. Ikkuna takaa on tunteellista katsoa perää, mikä jää. Niijoo meitä ei kannata unohtaa, tule me tsuk tsuk perä perää takaisin Suomeen kotimaamme!
hahahaha sai makosat naurut. Taitaa perustua tosielämään, kuten kaikki parhaat stoorit.
Siis aivan uskomattoman hienoa huomata kuinka paska huumori Forssassa on. Tietenkin tämän ymmärtää jos nämä sarkastiset naurupierut on kirjoittanut tässäkin ketjussa aiemmin mainittu K-mikko.
voooiiih =)
Hei stand uppia saa, isommissa paikkakunnilla on paljon esiintyjiä. Hyvät jutut, mutta ei niin tunnettu nimi niin varmasti löytyy.. Juontaa myös varmasti!!! Kannattaa kysellä!