Kaksospojat!

Kaksospoikamme saavat nimikseen

Panu Olli Matias
Pami Henri Juhani

Mitä mieltä olette poikien nimistä?
14779
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

tuo Pami tytön nimeltä...ei hyvä...jos nimeltä lainkaan.
Ehdotan Pyry Henri Juhani.
Panu Olli Matias....ok

Äänestä

Pami tuntuu ensi kuulemalta todellakin naisen nimeltä; voisi olla myös lemmikkieläimen nimi. Ei sovi, mieluummin vaikka Pauli.
Muuten kunnossa.

Äänestä
  • Monen Paulan lempinimi on Pami.

    Äänestä

Panu Olli Matias on hyvä. Pami taas kuullostaa naisen nimeltä/lempinimeltä.

Mites Pyry Henri Juhani?

Äänestä
  • Pyry ja piru kuulostavat samantapaisilta.
    Mieluummin Panun seuraksi Pasi.

    Äänestä

Pami?? Ei kuulosta kovin järkevältä vaihtoehdolta.

Äänestä
  • ...Mulla on oikeesti ollu ton niminen koira! ei kauheen hyvä pikku-pojalle..koirakin oli tyttö!=)

    Äänestä

Pami on todellakin naisen nimi. Oletteko tarkistaneet asian, että nimi hyväksytään pojan nimeksi epäilen nimittäin asiaa.

Keksikää joku maa vaihtoehto: Pyry, Pasi, Petri,
Pekka....

Äänestä

En suosittele sitä nimeksi tytölle, pojalle, enkä koiralle...

Äänestä

Älä tee Pamia, sehän on lyhennys rauhoittavasta lääkkeestä diapam.

Äänestä

ei pamia!

Äänestä

Mieluummin vaikka Pasi, se sentään kuulostaa jo ihmispojan nimeltä. Pamia käytetään toisinaan lempinimenä Paulasta, Pauliinasta tai vastaavasta, mutta oikeana nimenä se ei kyllä mene.

Pamia käytetään aivan yleisesti lyhenteenä kaikennäköisistä rauhoittavista lääkkeistä kuten bentsoista, esimerkkeinä mainittakoon Diapam ja Oxepam.

Äänestä

No jätitkö sen Pami nimen unholaan ja mihin nimiin päädyit??? Olis kiva tietää!!!

Äänestä
  • Jotkut vähän vanhemmat ihmiset saattaa muistaa että kiviset ja soraset sarjassa oli -70 luvun alussa se poika jonka nimi oli Pikku-Pami...
    Siitä se nimi on ainakin allekirjoittaneelle lempinimeksi annettu jo ennen syntymää ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Henna kirjoitti:

Kaksospoikamme saavat nimikseen

Panu Olli Matias
Pami Henri Juhani

Mitä mieltä olette poikien nimistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu