olisi mukava kuulla teiltä miten selitätte vartiotornit,tuli tuosta yhdestä edellsisestä viestistä tuo mieleen,ku joskus n.vuosi sitten luin niistä jotain joltain nettisivulta,mutta kuulosti jotenki siltä ettei siinä ollut mitään fakta pohjaista tietoa. :/
vartitorneista
cassandra
6685
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kun luodaan ensiksi kehä, pyydetään elementit myös vartiotorneiksi.
Vartioimaan, suojaamaan, olemaan läsnä rituaalissa.
Maan elementti, pohjoisesta.
Ilma, idästä.
Tuli, etelästä.
Vesi, lännestä.
Siinä se lyhyesti ja ytimekkäästi:)
"tornit" voidaan myös tehdä kivistä jotka pistetään ympyrän muotoon
..koko touhusta
Mitä hyötyä? Vaikka mitä hyötyä!
Tosin en harjoita uskontoani muuten hyötyäkseni, kuin sisäisen kasvamisen, omalla tielläni eteenpäin pääsemisen, tietoisuuteni lisääntymisen takia.
Päästäkseni yhteyteen Äiti Maan kanssa, sen voiman ja energian, jossa on meidän kaikkien alku.
kiitos vastanneille, olen tosin kutsunut elementejä rituaaleissa,mutta en ole ajatellut että ne ovat ne vartiotornit :D hassua :) kohta pääsee lithan viettoon
Tervehdys etsijä,
jos haluat tietää mistä "vartiotornit" ovat tulleet mukaan erilaisiin maailmankatsomuksiin, kirjoita hakusanaksi Googleen: "Sons of Horus egypt"
"Elementit" ovat tulleet liitetyksi niihin vasta myöhemmin. Kuten huomasitkin, se millä nimellä niitä kutsuu tai jättää kutsumatta on merkityksetöntä. Ajatus ratkaisee. Luota sisimpääsi, älä ulkoluettuun humpuukiin.