sen te olette tehneet minulle!
http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2011/11/koyhat_perheet_myyvat_vauvojaan_kiinassa_3002371.html
Minkä te olette tehneet yhdelle näistä vähäsimmistä...
5
201
Vastaukset
- Anna anteeksi J.Henr
Jones Henry, pyydän anteeksi meidän kaikkien puolesta!!
Pyydän anteeksi meidän kaikkien puolesta!!
Ei ole enempää kuin tämä anteeksipyyntö, ei ole mitään muuta kuin tämä anteeksipyyntö, ei tule mitään muuta kuin tämä. Sinun on annettava anteeksi, sinun täytyy antaa anteeksi ja löytään rauha. Vaikka kuinka haet ja mesoat, ei ole muuta anteeksiantoa, ei ole muuta rauhaa, kuin se jonka sinä annat itsellesi. Anna anteeksi ja päästä irti, elämä on liian lyhyt. Mene ja näe. Anna itsellesi anteeksi ja päästä irti. Ei ole enää muuta kuin irtipäästäminen ja oiekeasti elämä!!! Unohda jo tämä helvetin palsta ja mene ja elä jumalauta!! - ANTEEKSI J.H
ANTEEKSI
- JonesHenry
Et taida ymmärtää mistä tässä on kysymys.
Nuo eivät ole minun sanojani. Minä en myös tule olemaan se joka tulee kostamaan tai jakelemaan tuomioita. Luuletko että tämä nykyinen talouslama on mitään sattumaa? Eikä tämä ole MITÄÄN verrattuna siihen SUURSOTAAN joka on tuleva! Jumala kuulee valittujen lasten äänen ja itkun. Tätä maailmaa odottaa TUOMIO! Se tuomio ei ole lähtöisin minusta, enkä minä sitä tule jakelemaan. Mutta tuomio odottaa. Siitä voit olla varma. Kyse on viimekädessä sekä myyjän että ostajan vastuusta. Sinä tiedät itse, mitä tulee tapahtumaan aivan lähiaikoina. Myös Suomi tulee saamaan siitä osansa. Sinä tiedät kyllä!- Leena.
Tällä palstalla ihmiskaupan kritisointi ei ole sallittua, koska se haittaa täkäläistä "adoptiotoimintaa", astut palkansaajan varpaille.
- JonesHenry
Puhut asiaa Leena, mutta niin julmalta kuin tämä saattaa kuulostaakin, niin tämä lapsikauppa ei ole lähtöisin Suomesta tai Suomalaisista, vaikkakin Suomalaiset ovat kyllä olleet siinä osallisina. Sen taustalla ovat paljon synkemmät ja pahemmat voimat!
http://www.youtube.com/watch?v=4oWotBxzUoc
Adoptiohan on tunnetusti monta kertaa halvempaa kuin abortti raiskatulle teiniäidille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain27311697Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-13810960Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2366282Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2185142Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1583606- 1743518
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin532438Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3251947Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov101778Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161674