halvin majoitus viipuri ja lähialueet

eka kerta...........

minkalaisia majoitus kokemuksia on?Viipuriin oon matkaamassa mutta hotelli vaihtoehtoja selaillu, onko omakohtaista kokemusta?
yksinnään minäkin reissuun, onko hotelleissa turvallista yksin olla?

10

315

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 10+6

      miksi lähteä yksin jos turvallisuus pelottaa?
      miksei googlettaa millaista missäkin on?
      Miksi jäädä Viipurin kun pietariin ei ole enää pitkä matka..

    • semmosta............

      Olen googlettanut mutta aika vähän on kokemuksia, olen miettiny samaa miksi lähteä jos jänskättää lähteä yksin....

      • halvinmajoitus

        lienee "viikinkivene" mutta näin syysmyöhään aamusella vähän jo vilakkaa ja voi olla myös että ei ole kuin likaiset kalsarit jalassa kun heräät siellä aamulla ! Mutta jos haluaa oikein säästää niin kokeilla voi sitäkin !


    • pyöreätorni

      Älä mene halvimpaan. Viipurissa paraskaan ei maksa paljon, joten varaa ja yövy Victoria-hotellista! Hotellin erinomainen sijainti ja laadukkaat ravintolat takaavat, että viihdyt ja nautit enemmän! Kas tuosta ohesta osoitteeesta homma hoituu - www.ibc-victoria.com

    • huosista............

      Korolenko laiva hotellii taisi yksi kirjoittaja tarkoittaa. vikinglaivasta en ole koskaan kuullu

      • 20+16

        Dhrushban edustalla vapaa majoitus. Kiipeä kannelle.


    • huh huijaaaa

      victoria hotelli 3600 rub yö, huh huijaa, venäjän hintoihi.... kallis

    • ====================

      Gerkon (Lemon) on noin 40 euroa 2hlö. Drushba on klo 24 jälkeen edullinen, noin 50 eur kahden hengen huone. Huomauttakaa, jos mulla on vanhaa tietoa.

    • lumiska

      Atlanntik lähellä Viipurin linnaa Vanhassa kaupungissa on pieni fiksu ja edullinen.
      Huonetta varatessa englanninkieli käy. Kauppahalli ja Karuselli lähellä.

    • Kymin akka

      Atlantik hotellia voin minäkin suositella. Siellä uskaltaa yöpyä yksinkin. Keskikaupungille noin 10 minuutin kävelymatka.

      Kokemuksia on kertynyt muutamaasta hotellista sekä myöskin Korolenkosta, jossa en kyllä halua enää toistamiseen yöpyä, vaikka onkin ilmeisesti kaupungin halvin..

      Druzhba ja Vyborg melko keskellä kaupunkia, eivätkä aivan kamalan kalliita, mutta Atlantik huomattavasti viihtyisämpi. Kaikissa kolmessa aamiainen kuuluu huoneen hintaan, kuten toki kalliimmissakin hotelleissa. Huoneen voi varata netin kautta Atlantikin sivuilta, jolloin saa 5% alennuksen huoneen hinnasta. http://www.hotelatlantik.ru/index.php?lang=fin&PHPSESSID=2e599000c551b5b54d1c35cf53dbb97d

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      7858
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3782
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1896
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1210
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1073
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      28
      1013
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      837
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      792
    9. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      10
      790
    10. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      749
    Aihe