Vittujen vittu

????

Putosin RAY:n SM-kisoista kärkijoukosta operaattorin (Elisa) päivityskatkaisun tms takia.

Noin 100 euroa voitin, mutta tiedä minne olisin ehtinyt ennen sitä' katkeamista.

Soitin Elisan vikapalveluun ja siellä mies kertoili, että saattaa tulla joskus 7 aamulla. No sitten loppuun vain mainitsin, että menetin tämän takia rahaa, että voikohan tästä valittaa johonkin?

Sitten, kun oltiin lopeteltu alkoi yhteys heti pelittämään...

Olisikohan tässä aihetta valittamiseen...?

3

268

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • turnauskäteispeluri

      Eipä niillä oo korvausvelvollisuutta tommosissa, kun se käsittääkseni lukee jossain ehdoissa et netti saattaa välis pätkiä ja sillee.

      Itellä on ollu jo pitempään varanettinä mokkula, ei mikää kovin loistava mut just tommosessa tapauksessa iha riittävä.

    • vitun paskaa

      Pokeriohjelmilla pätkii, kun saitit aiheuttaa sen.

    • seonsitäjoo

      Itsellä on myöskin katkennut eräässä microgaming turnauksessa yhteys. Aluksi luulin että pelintarjoajalla tökkii yhteys, mutta koko netti meni mykäks ja vitutti kun alkoi olla kärkisijoilla turnauksessa. Uhkapeliähän se on netin kautta pokeri kirjaimellisesti kun se yhteys voi katketa juuri ratkaisevalla hetkellä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      167
      6494
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      102
      3011
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      102
      1835
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      47
      1566
    5. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1280
    6. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      8
      1164
    7. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      14
      1153
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      54
      1110
    9. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      75
      1043
    10. Miten paljon

      Merkitsen sinulle?
      Ikävä
      17
      1040
    Aihe