Tuli taloon Elisa vahti. Ovivahdin lisäksi kuvaa liveä ja halutessa liiketunnistimen havaitessa liikettä, alkaa tallentaa 60 sek. mittaista videota. Ongelma on se etten ole saanut videoita näkymään. Teksti kertoo että videon saa näkymään esim. VLC-ohjelmiston avulla. Menee vaikeaksi näin aloittelijalle. Onko kenenkään tiedossa helpompaa tapaa saada videot näkymään? Ok-talon edessä kahta uutta autoa naarmutettu ym. ilkivaltaa ja olisi mukava saada tekijät vastuuseen.
T. Jammu
T. Jammu
Vastaukset 5
Vanhimmat
Missä muodossa tuo tallentaa videot ? Asenna tarvittavat koodekit jotta normaalisti käyttämäsi toisto-ohjelma osaa toistaa ne videot tai sopiva muu ohjelma joka osaa kyseisen formaatin. VLC on yksi monista toisto-ohjelmista, varmasti löytyy muitakin toimivia jos VLC tuntuu vaikealta.
Mitäs vaikeaa siinä VLC:ssä on? Sen kun lataat sen täältä ja asennat: http://www.videolan.org/vlc/
Tartteehan se joka tapauksessa jonkin soittimen videon katseluun koneellasi, joten miksi et käytä sitä VLC:tä?
Pätäkkää näyttää löytyvän, palkkaa köyhä älynlahjoin varustettu henkilö hommaan.
Ei o fyrkkaa ketää palkata. Meni autoon kaikki. Eivätkä kaikki osaa näitä tietotekniikan kiemuroita. Mutta sen verran on näköjään älynlahjoja että sain VLC:n ladattua ja toimiihan tuo. Kiitos asialinjalaisille.