Babylon / Fighter

Latasin Final Media Player-ohjelman. Jostain tuli myös joku Babylon joka asettui selaimen lisäosaksi. Mikä se on ja miten se saa pois ? Haittaohjelma ?

Toinen turhake on FIGHTER joka asettui alapalkkiin. Mikä se on ja miten sen poistat ?
4115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Homma on sen verran spesifinen ettei voi auttaa. Lisätiedot olis ollu hyvä antaa jo kättelyssä, nyt en viitti enää autella.

Äänestä

Auttaa pitää.Mulla on sellainen ohjelma kuin Revo Uninstaller ollu vuosia siinä näkyy kaikki liiat härpäkkeet ja on pakotettu poisto,olen ollu tyytyväinen ja toimii.Kokeilepa !

Äänestä
  • Kiitos. Toki olisi hyödyllistä yrittää selata vanhoja keskusteluja mutta niitä on niin poskettomasti että sama kun etsisi neulaa neulakasasta.
    Sain sen Babylonin pois. Nyt jäi jäljelle vielä se FIGHTER-työkalut.
    Mikä se on. Miten sen saa pois.
    Kiitos jos joku viitsii vastata :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ot-to kirjoitti:

Latasin Final Media Player-ohjelman. Jostain tuli myös joku Babylon joka asettui selaimen lisäosaksi. Mikä se on ja miten se saa pois ? Haittaohjelma ?

Toinen turhake on FIGHTER joka asettui alapalkkiin. Mikä se on ja miten sen poistat ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu