että olisi parempi kuin olisi normaalia viikko vain. Mitä ne jotka moittii pyhiä tekisivät nytkin tänään jos ei olis pyhä? Mitä eroo?
Jotkut valittaa näitä pyhiä
laminaatttiaaas
554
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
?
Jaa, onko nyt joku juhlapyhä? Eipä ole tullut kiinnitetyksi asiaan mitään huomiota. En kyllä muutenkaan huomioi pyhäpäiviä. Jos sattuu hokaamaan, pitää käydä kaupassa etukäteen. Mutta noit jotkut ns. juhlapyhät on kyllä ärsyttäviä, just jotkut joulut tai juhannukset. keksimällä keksittyä tuubaa, haittaavat asioiden hoitamista kun virastot, kaupat jne on kiinni. Ja sitten tietenkin se teennäinen mekkala jostain huuhaa-asiasta.
Mitäkö tullut ehtyä näin sitten "juhlapyhänä". No vähän siivoillut, rakentanut paskakaivoihin uusia kansia, juonut keskiolutta, roikkunut netissä, pitäis katin paskahuussi siivota ja vääntää jotain murkinaa, viimeyönä sain suutarinlohen tehtyä, se ei vielä ole marinoitunut kunnolla, ajattelin tehdä jotain pastaa. Ja illemmalla kitata bisseä, katella telkkaria( jos nyt sitten ei ole jokin uskonnollinen huuhaa-päivä, että kaikki ohjelmat peruttu), läpistä puhelimessa ja roikkua netissä.
Eli ei mitään merkitystä, positiivista ole millään juhlapäivillä, pelkkää haittaa niistä on, jos ne sattuu haittaamaan normaalielämää. Nyt ei haittaa mitään, piti eilen käydä asioilla ja kaupoissa jne.
=DW=
No kyllä ne virastot on aika harvoin kiinni pyhien takia.
en valita, päinvastoin, sillä omassa elämässäni se tarkoittaa sillointällöin kahta peräkkäistä vapaapäivää.
Ihmiset ny haluaa valittaa kaikesta...
Jaa, kaupassa olisin voinut käydä työviikon päättymisen jälkeen (yön olin vielä työssä). Mutta ehtiihän sinne toistekin.