Explorius vai Into?

Moi!

Usaan olen menossa vaihtoon ja nyt ois kiire päättää että kumman järjestön kautta.

Olis kiva kuulla vähä kokemuksia/ mielipiteitä? =)
1261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mulla oli tosi kiva vaihtovuos Japanissa. Ei se tosin exploriuksen ansiota lainkaan ollut.

Siellä niillä oli ainakin eri järjestö joka hoiti niitten asioita siellä päässä, lisäksi jos heihin yritti ottaa yhteyttä niin eivät vastanneet. Kun perheeni piti tulla tapaamaan minua sinne ja he olivat kertoneet, että pitää ensin kysyä exploriukselta niin äitini otti heihin noin 5 kertaa yhteyttä 2kk:n ajan, eivät ikinä vastanneet sähköposteihin. Sitten vaan tulivat eikä tullut mitään ongelmia.

Ei sillä järjestöllä paljoa väliä ole, eniten vaikuttaa oma suhtautumisesi. En silti suosittele exploriusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaihtariii kirjoitti:

Moi!

Usaan olen menossa vaihtoon ja nyt ois kiire päättää että kumman järjestön kautta.

Olis kiva kuulla vähä kokemuksia/ mielipiteitä? =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu